Tehnoloģijas

Lexus un Toyota automašīnām ir unikāls marķējums, lai samazinātu zādzības

Lexus un Toyota automašīnām būs unikāla pretaizdzīšanas sistēmu

Avots: Toyota

Auto ražotāji turpina cīnīties ar zādzībām un rezerves daļu tālākpārdošanu nelegālajā tirgū. Interesantu drošības līdzekli piedāvā Toyota un Lexus – unikālu marķējumu ar tūkstošiem T-Mark / L-Mark mikropunktu.

Identifikators sastāvēs no 10 000 mikropunktiem uz plēves, kuras biezums ir viens milimetrs. Katrā punktā tiek šifrēts kods, kas atšķirsies no automašīnas identifikācijas numura (VIN numura).

Kodā, kuru var atšifrēt tikai ar speciāla aprīkojuma palīdzību vai saskatīt mikroskopā (ar nosacījumu, ja izdodas plēvi noplēst no automašīnas), tiks saglabāta visa informācija par transportlīdzekli: identifikācijas numurs, izgatavošanas datums, aprīkojums utt.

Kā tas aizkavēs automašīnu zagļus?

Visi identifikatori tiek uzklāti noteiktās, ne vienmēr viegli pieejamās vietās.  Plēvi ar mikropunktiem var salīdzināt ar spīdumu nagu laku – visa informācija būtu lakas spīdums, plēve – pati laka.  Identifikatori atradīsies  25-30 vietās, to atrašanās vietas mainīsies ik pēc sešiem mēnešiem.

Iedaja nav novitāte, mēs jau sen ikdienā gravējam savu automašīnu spoguļus un lukturus. Arī citi jauno auto ražotāji ir sākuši marķēt savu automašīnu detaļas ar identifikatoriem, bet mazliet savādākiem.

Pretaizdzīšanas identifikatora piemērošana nekādā veidā neietekmēs automašīnas cenu, bet, gluži pretēji, iespējams sniegs nelielu atlaidi apdrošinot automašīnu pret zādzībām. 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top