Tehnoloģijas

LG pievienojas RE100 iniciatīvai, apņemoties pāriet uz atjaunojamās enerģijas izmantošanu

LG pievienojas RE100 iniciatīvai, apņemoties pāriet uz atjaunojamās enerģijas izmantošanu

LG Electronics (LG) ir pievienojies globālai iniciatīvai RE100 (Renewable Energy 100), kas atbalsta uzņēmumu pāreju uz 100% atjaunojamu enerģiju to elektroenerģijas vajadzību optimizēšanai. Lēmums kļūt par RE100 dalībnieku ir vēl viens piemērs uzņēmuma stingrajai apņēmībai veicināt ilgtspējību un pildīt savus pienākumus kā globālam un starptautiskam uzņēmumam.

LG ir izstrādājis rīcības plānu, lai līdz 2050. gadam visās ražotnēs pārorientētos uz 100% atjaunojamās enerģijas izmantošanu. Rīcības plāna īstenošanai, līdz 2030. gadam LG pakāpeniski palielinās saules un vēja atjaunojamās elektroenerģijas izmantošanu līdz 60%, savukārt līdz 2040. gadam par 90%, sasniedzot noteikto 100% mērķi līdz 2050. gadam.

“LG ir pilnībā apņēmies īstenot vīziju, lai sasniegtu izcilību ilgtspējības jomā un veidotu labāku nākotni cilvēkiem un mūsu planētai kopumā. Ar mērķtiecīgu darbu un inovācijām, LG pāries uz 100% atjaunojamās enerģijas izmantošanu, tādējādi kļūstot par oglekļa neitrālu uzņēmumu,” norāda Sergejs Samoiļenko, LG Electronics vadītājs Baltijas valstīs.

Līdztekus atjaunojamās enerģijas ražošanas un izmantošanas paplašināšanai, LG birojos un ražotnēs tiks uzstādīti augstas energoefektivitātes saules paneļi, kā arī īstenoti virkne papildus pasākumu. Piemēram, paredzēta atjaunojamās enerģijas sertifikāta (REC) iegūšana, atjaunojamās elektroenerģijas pirkuma līguma (PPA) noslēgšana, savukārt Dienvidkorejā no Korea Electric Power Corporation (KEPCO) iegūs videi draudzīgu enerģiju.

LG pērn parakstīja tiešu PPA ar Dienvidkorejas elektroenerģijas ražošanas uzņēmumu GS EPS, lai līdz 2025. gadam uz jau esošas ražotnes jumta LG |”Viedajā parkā” Čangvonā, Dienvidkorejā, uzbūvētu saules enerģijas spēkstaciju, kuras izmērs būs līdzvērtīgs trīs futbola laukumiem. Līdz šim jau uzstādīti vairāki saules paneļi, kas jau kopš pagājušā gada decembra atsevišķām ēkām ražo elektroenerģiju.

LG jau iepriekš izstrādāja plānus, lai paātrinātu pāreju uz atjaunojamās enerģijas izmantošanu un virzīšanos uz oglekļa neitralitāti. Pārejot uz atjaunojamo enerģiju, uzņēmums samazina arī netiešās oglekļa (2. tvēruma) emisijas, kas rodas enerģijas izmantošanas rezultātā. 2019. gadā LG paziņoja par savu Zero Carbon 2030 (Oglekļa dioksīds – nulle 2030) apņemšanos līdz 2030. gadam sasniegt nulles (tiešās un netiešās) oglekļa dioksīda emisijas (1. un 2. tvēruma).

Par LG Electronics Inc.

LG Electronics ir globāls inovators tehnoloģiju un plaša patēriņa elektronikas jomā, kas darbojas gandrīz visās valstīs, kurās kopumā nodarbina vairāk nekā 74 000 cilvēku. LG četri uzņēmumi – Home Appliance & Air Solution, Home Entertainment, Vehicle component Solutions un Business Solutions – 2022. gadā kopā pasaulē sasniedza tirdzniecības apjomu vairāk nekā 54 miljardu EUR apmērā. LG ir vadošais plaša patēriņa un komerciālo preču ražošanas uzņēmums, kas ražo televizorus, sadzīves tehniku, gaisa attīrīšanas risinājumus, monitorus, uzkopšanas robotus, automobiļu sastāvdaļas, un tā premium LG SIGNATURE un inteliģentie LG ThinQ zīmoli ir pazīstami visā pasaulē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top