Tehnoloģijas

Lielākā Austrālijas banka atklās kriptovalūtu tirdzniecības platformu

Lielākā Austrālijas banka atklās kriptovalūtu tirdzniecības platformu

TKKurikawa/Depositphotos.

Austrālijas lielākais finanšu konglomerāts “Commonwealth Bank” (CBA) drīzumā atklās kriptovalūtu tirdzniecības platformu vairāk nekā 6.5 miljoniem savu klientu lietojumprogrammā “CommBank”. CBA kļūs par pirmo Austrālijas banku, kas atbalsta kriptovalūtu. Pēc kriptokompānijas “Blockchain Australia” teiktā, pārējās bankas –  “National Australia Bank” (NAB), “Australia and New Zealand banking Group” (ANZ) un “Westpac” arī sāks sniegt digitālo aktīvu pakalpojumus.

Jāatzīmē, ka banku attieksme pret digitālajiem aktīviem ir dažāda. Piemēram, Lielbritānijā Anglijas bankas darbinieki regulāri kritizē bitkoinu. Kā paziņoja finanšu stabilitātes pārvaldnieka vietnieks Džons Kanlifs, bitkoins varētu kļūt par pasaules finanšu krīzes cēloni.

Savukārt “Deutsche Bank” analītiķi uzskata, ka bitkoins spētu uzņemties zelta lomu nākotnē,  un tā cenas svārstīgums ar laiku samazināsies.

Kuras bankas atbalsta kriptovalūtu?

CBA jau ir paziņojusi par partnerību ar kriptobiržu “Gemini” un analītikas firmu “Chainalysis” tirdzniecības platformas izveidei. Platformas pilotversija ierobežotam klientu lokam būs jau pieejama turpmākajās nedēļās, taču pārējiem platforma būs pieejama vien 2022. gadā. Ir plānots atbalstīt desmit kriptovalūtas, starp tām – bitkoinu, Ethereum, Bitcoin Cash un Litecoin.

“Blockchain Australia” ģenerāldirektors Stīvs Vallass intervijā “Cointelegraph” paziņoja, ka būtu svarīga citu lielo Austrālijas banku pievienošanās kriptovalūtas nozarei.

Eksperts apgalvoja, ka “vietējo kriptovalūtu tirgotāju pārliecība par atbilstošu regulējumu nebūtu tik būtiska. Galvenais ir vēstījums, kuru sadzirdēs citas lielākās finanšu institūcijas pasaulē par to, ka Austrālija var kļūt par līderi kriptovalūtu un citu digitālo aktīvu ieviešanā.” Eksperts pieļauj, ka tas piesaistīs jaunus tirgotājus un investorus, kuri nolems pievienoties blokķēdes industrijai. Tāpat bankas vadības lēmums būtiski uzlabotu valsts pozīciju starptautiskajā kriptovalūtas arēnā saistībā ar noteiktas likumdošanas bāzes izveidi un inovāciju ieviešanas tempiem.

Vallass ir pārliecināts, ka kriptovalūtas nozares popularizēšana lika bankai mainīt taktiku no vienkārša industrijas novērotāja līdz aktīva dalībnieka pozīcījai. Tās organizācijas, kuras nepievienosies blokķēdes tehnoloģiju integrācijas procesam būs zaudētājas.

Citas bankas neizbēgami sekos piemēram. Pieaugs skaidrība par normatīvo regulējumu, turklāt šāda līmeņa problēmas tiks risimātas tiešā dialogā ar industrijas un valdības pārstāvjiem. Tāpēc nevar izslēgt, ka tuvākajā nākotnē Austrālija kļūs par vienu no galvenajiem spēlētājiem šajā jomā, kā arī tā centīsies ieinteresēt daudzus citus uzņēmējus un lielos investorus pievienoties kriptoindustrijai.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top