Visas ziņas

Lielbritānijā publicēts plāns cīņai ar ekonomisko noziedzību. Starp draudiem ir arī kriptovalūtas

Lielbritānijas valdība sagatavojusi plānu cīņai ar ekonomisko noziedzību 2019. – 2022. gadam. Dokumentā starp citiem draudiem tiek minētas arī kriptovalūtas, kas – kā uzskata varas institūcijas – var tikt izmantotas naudas atmazgāšanai un terorisma finansēšanai.
Saskaņā ar publicēto dokumentu – kriptovalūtu kompānijām būs jāievēro AML/CTF prasības, bet to darbību kontrolēs Finanšu regulēšanas un uzraudzības pārvalde (FCA).
Jaunajiem noteikumiem jāstājas spēkā 2020. gada janvārī. Tie attieksies uz visām kriptovalūtu kompānijām.

“Ņemot vērā riskus, kādus var radīt kriptovalūtu darbība, valdība izskata jautājumu par FCA uzraudzības instrumentu paplašināšanu, lai nodrošinātu nepieciešamos līdzekļus droša AML režīma ieviešanai un ievērošanas uzturēšanai Lielbritānijā firmām, kas strādā ar kripto aktīviem, – teikts dokumentā.

Jāatzīmē – iepriekš šomēnes FCA sāka konsultācijas saistībā ar kriptovalūtu derivatīvu totālu aizliegumu mazumtirdzniecības investoriem. Turklāt resors aprēķināja, ka mazumtirdzniecības patērētājiem potenciālais ieguvums no šo produktu aizlieguma būs 75 milj. £ līdz 234,3 milj. £ gadā.
Atgādinām – maijā FCA arī paziņoja, ka pagājušajā gadā kripto- un Forex- krāpšanu skaits pieauga trīs reizes, bet briti krāpniecisku shēmu dēļ zaudēja 34 milj. $.
Lielbritānijā publicēts plāns cīņai ar ekonomisko noziedzību. Starp draudiem ir arī kriptovalūtas

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top