Visas ziņas

Lielbritānija pastiprinās kripto uzņēmumu kontroli

Lielbritānija pastiprinās kripto uzņēmumu kontroli

Lielbritānijas finanšu uzraudzības iestāde (FCA) pārbaudīs vietējos kriptovalūtu uzņēmumus saistībā ar AML un CTF prasību ievērošanu. Par to tiek ziņots regulatora oficiālajā vietnē.

FCA turklāt publicējusi prasību sarakstu kriptovalūtu projektiem. Tādām firmām vispirms jau jāidentificē un jānovērtē riski, kas saistīti ar naudas atmazgāšanu un terorisma finansēšanu (AML/CTF), kā arī jāizstrādā īpaši noteikumi un jāveic pasākumi šo risku novēršanā. Tādiem uzņēmumiem ir pienākums pastiprināt prasības visaptverošai klientu pārbaudei.

Pirms ieiešanas kriptovalūtu nozarē – britu jaunuzņēmumiem būs jāreģistrējas FCA. Firmas, kas ar digitālajiem aktīviem sākušas strādāt līdz 2020. gada 10. janvārim, var turpināt savu darbību – tomēr tām ir nekavējoties jānodrošina atbilstība AML un CTF prasībām. Arī uzņēmumiem, kas strādā ar elektronisko naudu un sniedz maksājumu pakalpojumus, ir jāreģistrējas līdz 2021. gada 1. janvārim.

Tāds lēmums saistīts ar krāpšanās gadījumu pieaugumu kriptovalūtu industrijā. Saskaņā ar FCA datiem – kriptovalūtas figurējušas 81% krāpšanas gadījumu.

Tajā pašā laikā Lielbritānijas Nodokļu dienests neatzīst bitkoinu kā valūtu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top