Tehnoloģijas

Lielbritānija pirmo reizi vēsturē palaidīs satelītus no savas teritorijas

Lielbritānija pirmo reizi vēsturē palaidīs satelītus no savas teritorijas

Pirmo reizi vēsturē Apvienotā Karaliste palaidīs satelītus no savas zemes. Tā paziņojusi Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrija. Satelītu palaišana notiks vasarā.

Runa ir par diviem mikrosatelītiem, kurus izmanto, lai pārraudzītu dažādus objektus, izmantojot radiosignālus un attēla sensorus. Satelītus izstrādāja Airbus Aizsardzības un kosmosa konsorcijs, un tos ražoja Lielbritānijas uzņēmums In-Space Missions. Apvienotās Karalistes militārpersonu sadarbības ietvaros ar starptautiskajiem partneriem, tostarp ASV Nacionālo kosmosa izlūkošanas aģentūru.

Pati satelītu palaišana Prometheus-2 misijas laikā tiks veikta no Ņūkvijas lidostas Anglijas dienvidrietumos. Satelīti tiks palaisti orbītā, kas atrodas tuvu Zemei, izmantojot amerikāņu kompānijas Virgin Orbit nesējraķeti LauncherOne. Pati raķete tiks palaista no modificētas Boeing 747 lidmašīnas ar nosaukumu “Cosmic Girl”.

 “Kosmosa tehnoloģijām ir izšķiroša nozīme aizsardzības pasākumu attīstībā, un Prometheus-2 misijas ietvaros paredzētā satelītu palaišana ir nākamais solis ceļā uz mūsu pašu kosmosa programmu,” sacīja Apvienotās Karalistes aizsardzības ministra vietnieks Džeremijs Kvins. Savukārt Apvienotās Karalistes Kosmosa aģentūras vadītāja vietnieks Jans Ennets piebilda, ka gaidāmā misija “parāda valsts spēku satelītu radīšanas jautājumā”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top