Tehnoloģijas

Lielbritānija var piegādāt Ukrainai spārnotās raķetes Storm Shadow (SCALP), kas spēj sasniegt mērķus aptuveni 600 km attālumā

Lielbritānija var piegādāt Ukrainai spārnotās raķetes Storm Shadow (SCALP), kas spēj sasniegt mērķus aptuveni 600 km attālumā

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Bens Volless sacīja, ka Ukraina varētu piegādāt tāla darbības rādiusa raķetes.

To ministrs sacīja intervijā Times Radio. Mēs runājam par aviācijas spārnotajām raķetēm Storm Shadow (SCALP). Diemžēl galīgā lēmuma par SCALP piegādi vēl nav. Volless arī piebilda, ka, ja ASV nenodos Ukrainai pretgaisa aizsardzības sistēmas Patriot, tad tas arī varētu kļūs par ļoti svarīgu pavērsienu karā, par labu krievu iebrucējiem.

Storm Shadow ir Francijas un Lielbritānijas ražotās spārnotās raķetes gaiss-zeme. Raķete ir paredzēta, lai iznīcinātu mērķus, kurus labi aizsargā pretgaisa aizsardzība. Storm Shadow var lietot jebkurā diennakts laikā un sarežģītos laika apstākļos. Raķetes izstrāde sākās 1995. gadā, un pirmie veiksmīgie izmēģinājumi notika 2000. gada decembrī. Raķetes 2003. gadā nodeva Lielbritānijas gaisa spēku rīcībā. Tas spēj trāpīt mērķos līdz 600 km attālumā.


Iepriekš, Lielbritānijas aizsardzības ministrs Bens Volless vēstīja ziņu aģentūrai Sky News: “Mūsu rīcībā ir ieroči, kas darbojas lielāka attāluma darbības rādiusā, un, ja Krievijas karaspēks turpinās apšaudīt civilos apgabalus un pārkāps Ženēvas konvencijas, šie ieroči tiks nodoti Ukrainai.”

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top