Visas ziņas

“Lielbritānijas islamizācijas” pretinieks saņēmis ziedojumus 20 000 £ apmērā – kriptovalūtā

Lielbritānijas islamizācija

Nesen pret drošības naudu no cietuma izlaistā britu nacionālista Tomija Robinsona atbalstītāji ziedojuši viņam bitkoinus aptuveni 20 tūkstošu sterliņu mārciņu apmērā. Par to ziņo CCN.

Britu nacionālās kustības “Angļu aizsardzības līga” (English Defence League, EDL) dibinātājam un bijušajam līderim 35 gadus vecajam Tomijam Robinsonam tika piespriests 13 mēnešu cietumsods par necieņu pret tiesu. Britu labējo spēku ekslīderis veica interneta translāciju no Līdsas pilsētas tiesas ēkas.

Pēc tiesneša teiktā – Robinsona rīcība varēja ietekmēt lietas gaitu un pat pārraukt procesu, kura atkārtošana nodokļu maksātājiem varētu izmaksāt “simtiem tūkstošu sterliņu mārciņu”. EDL dibinātājs atzina savu vainu.

Robinsona translācija ilga aptuveni stundu, to redzēja ap 250 tūkstošiem cilvēku. Viņa advokāts Metjū Hardings atzīmēja, ka Robinsons centās neteikt neko, kas varētu ietekmēt tiesas sēdes gaitu.

Tomēr, ņemot vērā to, ka aktīvists aicināja pēc iespējas plašāk izplatīt video internetā, tiesa tomēr atzina Robinsonu par vainīgu.

Robinsona īstais vārds – Stīvens Jaksli-Lennons. Viņš dibināja galēji labējo kustību EDL 2009. gadā. 2013. gadā viņš aizgāja no organizācijas.

EDL par savu mērķi dēvē cīņu ar “Lielbritānijas islamizāciju”. Kustība organizē demonstrācijas un ielu akcijas, tostarp uzstājoties pret jaunu mošeju atklāšanu.

Kā atzīmē Evening Standard – Robinsona atbalsta līmenis izraisa bažas starp organizācijām, kuras pēta labējo organizāciju aktivitāti. Tātad – viņa sekotāju skaits Facebook ir sasniedzis 830 tūkstošus, kas ir par 10% vairāk nekā maijā, kad Tomijs Robinsons tika apcietināts. Kopš tā laika ir pieaudzis arī nacionālista sekotāju skaits YouTube – līdz 230 tūkstošiem (+20%).

Amerikas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas Southern Poverty Law Center pārstāvji summu Robinsona atbalstam ir nosaukuši par “ekstraordināru”. Hope Not Hate vadītājs Niks Loules nodēvējis Robinsonu par bīstamu ekstrēmistu, kurš cenšas apvienot galēji labējos ap islamofobiju.

Runājot par Robinsona atbalstītājiem – viņi ir pārliecināti, ka apcietinājums ir rupjš vārda brīvības pārkāpums. Starp Tomija Robinsona atbalstītājiem sociālajos tīklos ir arī ASV prezidenta dēls Donalds Tramps jaunākais, kurš pārpublicējis postu Twitter, kā arī Holandes labējais politiķis Gerts Vilderss.

Iepriekš jau ziņojām, ka Londonas mošeja sākusi pieņemt ziedojumus bitkoinos. Pirms tam organizācija veica teoloģisku pētījumu, kurā tika pierādīts, ka kriptovalūtu izmantošana nav pretrunā ar šariāta normām.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top