Visas ziņas

Lielbritānijas nodokļu dienests izsekos apšaubāmas kriptovalūtu transakcijas

Lielbritānijas nodokļu dienests izsekos apšaubāmas kriptovalūtu transakcijas

Lielbritānijas nodokļu un muitas nodevu ministrija (HMRC) plāno izmantot specializētus analītiskos rīkus, kuriem būs jāpalīdz atklāt nelikumīgu darbību bitkoina un citu kriptovalūtu sfērā. Par to raksta PublicTechnology.

Lielbritānijas nodokļu dienests plāno analizēt transakcijas saistībā ar kriptovalūtu izmantošanu, lai izvairītos no nodokļiem un naudas atmazgāšanas nolūkā.

HMRC galvenā uzmanība koncentrēta uz septiņiem digitālajiem aktīviem: bitkoinu (BTC), Bitcoin Cash (BTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), XRP, Litecoin (LTC) un  stablecoin Tether (USDT). Tostarp resoram interesē arī rīki, kas varētu izsekot tā dēvētajām privātajām monētām: Monero (XMR), Zcash (ZEC) un DASH.

Saskaņā ar izdevuma informāciju – izvēlētā instrumenta licencēšanai nodokļu dienests ir gatavs tērēt 100 000 £ (120 000 eiro). Ieinteresēto pušu priekšlikumi tiks pieņemti līdz 31. janvārim, un jau no 17. februāra var būt spēkā oficiāls līgums ar risinājumu piegādātāju.

Starp iespējamākiem pretendentiem uz šo lomu ir tādi uzņēmumi – kā Amerikas Chainalysis un CipherTrace, un arī Lielbritānijas Elliptic. Pēdējais 2019. gada septembrī noslēdza B sērijas finansēšanas raundu, pēc tā rezultātiem piesaistot 23 milj. $ – tai skaitā no Japānas korporācijas SBI Holdings.

Elliptic nesen arī izveidoja datu bāzi par kriptovalūtu biržām, kurā ietverta informācija par 200 dažādām tirdzniecības platformām. Sagaidāms, ka šī informācija tradicionālās bankas padarīs lojālākas pret kripto industriju.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top