Valūtas

Lielbritānijas nodokļu pārvalde atjaunina kriptovalūtas vadlīnijas

Lielbritānijas nodokļu pārvalde atjaunina kriptovalūtas vadlīnijas

Apvienotās Karalistes nodokļu, maksājumu un muitas iestāde Viņas Majestātes Ieņēmumu un Muitas pārvalde (HMRC) ir atjauninājusi nodokļu pamatnostādnes par darījumiem ar kriptovalūtu uzņēmumiem un privātpersonām.

1.novembrī Lielbritānijas nodokļu iestāde, kas pārvalda nodokļus līdztekus citai finanšu politikai, izdeva atjauninātas nodokļu pamatnostādnes, kas precizē tās nostāju par to, kā tiks aprēķināti nodokļi uzņēmumiem un privātpersonām, kas ir saistīti ar kriptovalūtu.

Kriptovalūta nav nauda vai valūta

Vadlīnijās ir noteikts Viņas Majestātes Ieņēmumu un Muitas pārvaldes viedoklis par kriptovalūtas darījumiem, uz kuriem attiecas nodokļi, tāpat arī ir norādīts, kā iesniegt nodokļu deklarācijas un grāmatvedības dokumentus. Tā apsver arī izdot noteikumus attiecībā uz tokenu maiņu, vienlaikus norādot, ka nākotnē tiks pievienoti noteikumi par uzņēmumu tokeniem.

Uzņēmumiem, kas pērk vai pārdod tokenus vai arī apmaina tos pret aktīviem vai nodrošina preces vai pakalpojumus apmaiņā pret tokeniem, ir jāmaksā viens vai vairāki dažādi nodokļi. Šajos nodokļos ietilpst ienākuma nodoklis, uzņēmumu ienākuma nodoklis, kapitāla pieauguma nodoklis, zīmognodevas un valsts apdrošināšanas iemaksas.

Nodokļu iestāde skaidri paziņoja, ka neuzskata nevienu no pašreizējiem kriptovalūtu veidiem par naudu vai valūtu.
Viņas Majestātes Ieņēmumu un Muitas pārvalde arī atzina, ka kriptovalūtas sektors strauji attīstās, un tāpēc pārvalde apskatīs katras lietas faktus atsevišķi un piemēros attiecīgos nodokļu noteikumus atbilstoši faktiski notiekošajam, nevis paļaujoties tikai uz teoriju.
Viņas Majestātes Ieņēmumu un Muitas pārvalde iepriekš uzskatīja, ka kriptovalūtu tirdzniecība ir tāda pati kā azartspēles. Tomēr jaunākajā nodokļu vadlīniju atjauninājumā teikts, ka pārvalde neuzskata kriptovalūtu pirkšanu un pārdošanu par tādu.
Viņas Majestātes Ieņēmumu un Muitas pārvalde pieprasa lietotāja datus no kriptovalūtas maiņas platformām

Viņas Majestātes Ieņēmumu un Muitas pārvalde augustā pieprasīja, lai kriptovalūtas biržas tai nodrošinātu klientu identitātes un darījumu vēstures ierakstus. Pārvaldes mērķis bija risināt problēmu, kas ir saistīta ar izvairīšanos no nodokļu maksāšanas digitālo aktīvu tirdzniecības platformās. Tajā laikā avoti, kas ir pietuvināti šai lietai, norādīja, ka Viņas Majestātes Ieņēmumu un Muitas pārvalde pieprasīja ierakstus tikai par pēdējiem diviem līdz trim gadiem, kas nozīmē, ka kriptovalūtas telpā esošie sākotnējie investori netiks skarti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top