Visas ziņas

Lielbritānijas pasts programmatūras kļūdu dēļ 20 gadus ir sodījis nevainīgus darbiniekus

Sistēmkļūda Lielbritānijas pastā

Foto: Pixabay

Pēdējo 20 gadu laikā Lielbritānijas pasta nodaļas darbinieki ir strādājuši ar programmatūru “Horizon”, kuras sistēma darbojās ar kļūmēm, sniedzot nepareizu informāciju. Pasta vadība kļūdaini ir uzskatījusi, ka darbinieki ir  nozaguši desmitiem tūkstošu sterliņu mārciņu.

Vairāki pasta darbinieki tika apsūdzēti noziegumos un pat nonāca cietumā, jo pasta vadība uzstāja, ka programmatūra “Horizon” nevarētu pieļaut kļūmes un darbojās pārliecinoši. Vien pēc 20 gadiem 39 cilvēkiem piespriestie sodi tika atcelti, un Lielbritānija atzina, ka tā ir bijusi viena no lielākajām tiesvedības kļūdām.

Daudzi pasta darbinieki cieta no netaisnīgajiem sodiem, daži izšķīrās, daudziem nebija iespēja būt kopā ar saviem bērniem un pieredzēt, kā tie izaug. Dženeta Skinere pastāstīja, ka divu bērnu māte nonāca cietumā uz 9 mēnešiem, jo datorprogramma uzrādīja 59 000 sterliņu mārciņu iztrūkumu. Pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma viņa sodāmības dēļ nevarēja atrast darbu. Pēc BBC teiktā, savukārt, cita sieviete nonāca cietumā grūtniecības laikā, bet vēl viens darbinieks izdarīja pašnāvību, jo programma uzrādīja, ka viņš ir iztērējis 10 000 sterliņu mārciņu.

Programmatūru “Horizon” ir izstrādājusi japāņu kompānija “Fujitsu”, taču tā darbojās nepilnīgi un sistēmas kļūmju dēļ 736 pasta darbiniekiem tika piespriests sods. Kā  vēsta BBC, daži darbinieki pat bija centušies paši atmaksāt iztrūkumus, ieguldot savu naudu  vai ieķīlājot pat savas mājas.

2019. gadā, kad Lielbritānijas pasta nodaļa atzina savu vainu, tā bija spiesta izmaksāt kompensācijas 555 pasta darbiniekiem, kā arī izveidot kompensāciju izmaksas sistēmu, lai varētu izmaksāt kompensācijas vēl citiem darbiniekiem.

Šī mēneša sākumā pasta nodaļas vadītājs paziņoja, ka programma “Horizon” tiks aizstāta ar jaunu mākoņprogrammas risinājumu. Tāpat viņš norādīja, ka Lielbritānijas pasts strādās sadarbībā ar valdību, lai izmaksātu visiem darbiniekiem kompensācijas, kurus ir skārusi “Horizon” programmas sistēmas kļūmes.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons norādīja, ka iepriekš piespriestie sodi ir bijusi “ļoti liela netaisnība”.

Avots: Theverge

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top