Visas ziņas

Kā tika veiktas zādzības platformās “EtherDelta” un “TalkTalk”

Lielbritānijas policija izsolē pārdod atgūtu kriptovalūtu

Lielbritānijas policija izsolīja kriptovalūtu vairāk nekā 294 000 ASV dolāru vērtībā, kuru konfiscēja kibernoziedziniekiem, kuri ļaunprātīgi uzdarbojās platformās “EtherDelta” un “TalkTalk”.

Austrumu reģiona īpašo operāciju vienība (ERSOU) sadarbojās ar izsoļu kompāniju “Wilsons”, lai pārdotu atgūtos digitālos aktīvus – bitkoinus, Ripple un Ethereum, šī tiek uzskatīta par pirmo šāda veida izsoli. “Aktīvu atgūšanas stratēģija digitālajā pasaulē sāk attīstīties, tāpēc ir ļoti svarīgi, strādājot kopā ar tirdzniecības partneriem, lai būtu saprotams kriptovalūtas uzglabāšanas un pārdošanas process,” paziņojumā sacīja detektīvu galvenais inspektors Martins Pīters.

Departaments nolīga aktīvu pārvaldīšanas un realizēšanas darbuzņēmēju, lai pasargātu solītājus, “no saskaršanās ar noziedzīgiem darījumiem saistībā ar kriptovalūtu,” teikts paziņojumā.

Pusaudzis – kibernoziedzinieks

  1. gadā policija atsavināja digitālās naudas līdzekļus no 19 gadus vecā Eljota Gantona pēc kārtējas viņa datora pārbaudes saistībā ar aizdomām par kiberuzbrukumu telekomunikāciju kompānijas platformai “TalkTalk” 2015. gadā.

Pārbaudes laikā tika noskaidrots, ka Gantons uzglabāja no “EtherDelta’ klientiem nozagtu personīgo informāciju, kuras pārdošanu viņš tiešsaistē reklamēja par 3000 ASV dolāriem, samaksājot kriptovalūtā. Tajā laikā Gantons tika turēts aizdomās par kriptovalūtas piesavināšanos 337 000 ASV dolāru vērtībā.

Izsole notika dažas dienas pēc tam, kad Eljots Gantons tika notiesāts Norvičas Kroņa tiesā uz 20 mēnešiem par datorkrāpniecību, kā arī identitātes zādzību. Viņam tika noteikts atmaksāt aptuveni 509, 000 ASV dolārus.

Izmeklēšanā tika noskaidrots, ka Gantons kopā ar ASV pilsoni Entoniju Našatku (Anthony Nashatka) veica kiberuzbrukumu kriptovalūtas platformai, lai iegūtu datus no “EtherData” kontiem un piesavinātos kruptovalūtu lielos apmēros. Noziegumi tika veikti ar segvārdiem – Planēta un Psycho.

 Kriptovalūtu zādzība

 Zādzība tika veikta 2017. gada decembrī septiņas dienu laikā, un tai bija vairāki posmi.

2017. gada 13. decembrī Našatka ieguva identificējošu informāciju par apsūdzībā nenosauktu personu “Z.C.”, domājams, ka tas ir “EtherDelta” izpilddirektors Zakarijs Kobērns. Nākamajā dienā noziedzinieki pāradresēja Kobērna mobilā tālruņa numuru un e-pasta adreses uz viņu kontrolē esošajiem kontiem.

Izmantojot šo informāciju, Našatka un Gantons ieguva nesankcionētu piekļuvi “EtherDelta” kontam, atspējoja vietni un izveidoja starpniekservera vietni. Ikreiz, kad “EtherDelta” klienti pieteicās platformā, abiem noziedziniekiem bija redzami viņu konti, maki un privātās atslēgas.

Kaut arī kopējais kibernoziegumu upuru skaits un nozagto līdzekļu apjoms joprojām nav zināms, viens no upuriem, kā ziņots, zaudēja aptuveni 800 000 ASV dolārus.

Par šiem kibernoziegumiem Našatkai draud maksimālais cietumsods 20 gadi un maksimālais naudas sods līdz 250 000 ASV dolāriem. Federālās Tiesas sēde ir paredzēta 10. oktobrī Sanfrancisko.

Arī Gantona vecāki iepriekš atzina savu vainu nozagtās kriptovalūtas pārsūtīšanā uz bitkoinu maku.  Viņu tiesa ir paredzēta nākamajā trešdienā Norvičas Kroņa tiesā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top