Tehnoloģijas

Apvienotās Karalistes regulators: mēs nevaram pienācīgi kontrolēt “Binance”

Binance Lielbritānijā

Yayimages

Apvienotās Karalistes Finanšu rīcības iestāde (FCA) norāda, ka kriptovalūtu birža “Binance” rada būtisku risku patērētājiem, un regulators to nevar efektīvi kontrolēt.

2021. gada 25. augustā FCA publicēja uzraudzības paziņojumu. Savukārt 25. jūnijā iestāde atklāja iemeslus lēmumam aizliegt Lielbritānijas “Binance” nodaļai veikt jebkādas reglamentētas darbības valstī.

FCA bažas par “Binance” globālo sasniedzamību un produktu līniju.

Departaments atzīmēja, ka viņi divreiz nosūtīja pieprasījumus uzņēmumam, bet saņemtās atbildes var kvalificēt kā informācijas slēpšanu.

“Binance” atteicās atklāt savu globālo uzņēmējdarbības modeli, kā arī juridisko personu, kurai pieder domēns binance.com, precizēt tirgojamo tokenizēto akciju reglamentējošo statusu un nesniedza pieprasīto informāciju par citiem finanšu produktiem.

“Pamatojoties uz līdzšinējo sadarbību ar uzņēmumu, FCA uzskata, ka to nevar efektīvi pārraudzīt. Tas rada īpašas bažas saistībā ar uzņēmuma dalību globālā grupā, kas piedāvā sarežģītus un augsta riska finanšu produktus, kas rada būtisku risku patērētājiem, ”teikts paziņojumā.

Regulators norādīja, ka Apvienotās Karalistes “Binance” nodaļa 12 mēnešus nav veikusi regulētas darbības un, acīmredzot, nevar to darīt nākotnē.

Biržas pārstāvis aģentūrai Reuters sacīja, ka “Binance Markets Limited” ir izpildījis visas FCA prasības un turpina sadarboties ar to.

“Tā kā kriptovalūtu nozares ekosistēma turpina augt un attīstīties, mēs esam apņēmušies sadarboties ar regulatoriem un politikas veidotājiem, lai izstrādātu politiku, kas aizsargā patērētājus, veicina jauninājumus un virza mūsu nozari uz priekšu,” viņš teica.

Atgādinām, ka augustā “Binance” ieviesa obligātu lietotāju verifikāciju.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top