Visas ziņas

Lietuvā izsolīs kripto miljonāra Pauļa Aršauska biznesu

Kā vēsta Delfi.lt – 13. maijā Lietuvā tika uzsākts izsoles process, kurā pārdod miljonāra Pauļa Aršauska biznesu, un konkrēti – kompāniju Ramigna, kas pieder viņam un Arminam Gužauskim.
Kompānijas sākotnējā cena ir 8000 eiro, turklāt atsevišķi tiek pārdoti Aršauska 50% un Gužauska 50% akciju. Iemaksa izsoles dalībniekiem ir 400 eiro. Izsole notiks šī gada 12. jūnijā. Pārdodamais īpašums ir arestēts. 2018. gada rudenī Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienests (FNID) uzsāka izmeklēšanu uz aizdomu pamata par uzņēmēju kriminālo darbību.
Tad kompānijas Ramigna telpās un tās īpašnieku automašīnās veica kratīšanu.

“Viļņā funkcionējošā kompānija, kura publiski paziņoja, ka nodarbojas ar kriptovalūtas (bitkoina un ethereum) mainingu, varēja slēpt savas darbības reālo mērogu un gūtos ienākumus”, – teikts FNID paziņojumā.

Lietuvā izsolīs kripto miljonāra Pauļa Aršauska biznesu
Dienests arī norādījis, ka tiek veikta izmeklēšana uz aizdomu pamata par “melnās” grāmatvedības vešanu (KK 222. p.) un nepareizu datu sniegšanu par ieņēmumiem, peļņu un īpašumu (KK 220. p.), un ar to nodarbojas Ģenerālprokuratūra.
Saskaņā ar Ramigna 2017. gada finanšu pārskatu – kompānijai piederējuši īpašumi par summu 245 725 eiro apmērā. 2017. gadā ieņēmumi no pārdošanas bija 205 712 eiro, neto peļņa – 45 584 eiro. Interesanti, ka pērnā gada augustā Viļņā policija apturēja automobili Lamborghini, ar kuru brauca Pauļus Aršauskas. Pārbaudes laikā tika noskaidrots, ka biznesmenim ir atņemtas autovadītāja tiesības, pēc tam viņam tika uzlikts naudas sods.
Tagad visu kriptotreideru sapņu auto īpašnieku gaida daudz nopietnākas nepatikšanas – Lietuvas KK par viņam inkriminēto darbību paredzēta brīvības atņemšana uz laiku no 4 līdz 8 gadiem.
Aršauska un Gužauska lieta – viena no pirmajām Lietuvā, kas saistīta ar kriptovalūtas mainingu un iespējamu ienākumu slēpšanu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top