Visas ziņas

Lietuva izstrādā ārvalstu uzņēmumu attālinātas reģistrācijas blockchain sistēmu

Lietuva izstrādā ārvalstu uzņēmumu attālinātas reģistrācijas blockchain sistēmuLietuva plāno izveidot blockchain sistēmu, kas ļaus ārvalstu uzņēmumiem attālināti reģistrēt savu biznesu ES teritorijā. Iniciatīvu atbalsta valsts centrālā banka.

Projektu pienācīgi novērtēs daudzi uzņēmumi, kas vēlas nodarboties ar biznesu ES bez fiziskas klātbūtnes. Projekts ir īpaši aktuāls fintech sektora pārstāvjiem. Komerciālās attīstības aģentūras  Invest Lithuania analītiķi uzskata, ka jaunais serviss būs pieprasīts ASV, Singapūras, Izraēlas u.c. uzņēmumu vidū.

Lietuvas centrālās bankas valdes loceklis Marius Jurgilas komentējis projektu šādi:

Lietuvas banka jau veido LBChain – blockchain akseleratoru fintech sektoram. Projekts, kas ļaus atvērt virtuālus uzņēmumus blockchain, ir solis vēl ambiciozāka mērķa virzienā – LTChain izveidošanas virzienā, proti, svarīgu sabiedrisko servisu pārcelšanas uz blockchain.

Invest Lithuania izpilddirektors Mantas Katinas paziņojis, ka valstis, kas atbalsta tamlīdzīgus risinājumus, būs ieguvējas ilgtermiņa perspektīvā, jo pasaule dodas nākotnē “bez papīriem”. Katinas paskaidroja:

Lietuva šobrīd jau ir nodrošinājusi fintech kompānijām iespēju saņemt maksājumu institūtu vai elektroniskās naudas institūtu  licences tikai trīs mēnešu laikā – divas vai trīs reizes ātrāk, nekā citas Eiropas Savienības valstis. Pašreizējā iniciatīva ir vēl viens solis pareizajā virzienā.

Katinas uzsvēra, ka virtuālo sabiedrību ar ierobežotu atbildību reģistrācijas sistēma būs pieejama visplašākajām biznesmeņu lokam – no pavisam maziem uzņēmumiem ar vienu īpašnieku līdz lielām atklātām akciju sabiedrībām. Lietuva tos atzīst kā pilntiesīgas juridiskās personas, un tiem būs jāiesniedz finanšu pārskati un jāmaksā nodokļi Lietuvas jurisdikcijā.

Ja iniciatīva tiks realizēta, tad tādā veidā uzņēmumi varēs reģistrēties jau 2019. gadā. Lietuva ir viena no 22 ES valstīm, kas nesen parakstīja deklarāciju par “Eiropas blockchain partnerības” izveidi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top