Valūtas

Lietuvas Centrālā banka paziņo par kolekcionējamas digitālās valūtas LBCOIN ieviešanu

Lietuvas digitala valuta

Foto: lb.lt

Lietuvas Centrālā banka paziņo par kolekcionējamas digitālās valūtas LBCOIN ieviešanu, kļūstot par pirmo CBDC emitentu pasaulē.

Šobrīd ir izlaistas 4000 monētas, katra no tām nostiprināta ar sešiem digitālajiem tokeniem 99 eiro vērtībā, kuras var apmainīt pret vienu sudraba monētu par 19,18 eiro. Digitālās valūtas izlaišana saistīta ar Lietuvas Neatkarības pieņemšanas gadadienu.

LBCOIN palaista blokķēdē NEM. Pēc CB valdes locekļa Mariusa Jurgilasa teiktā – digitālā valūta ļaus cilvēkiem visā pasaulē iepazīt jaunās tehnoloģijas, kas ir neatņemama nākotnes digitālās ekonomikas sastāvdaļa.

“LBCOIN ļaus testēt jaunās tehnoloģijas drošā vidē: attālināti veikt verifikāciju, atvērt elektronisko maku, apmainīties ar monētām vai pārskaitīt uz publisko tīklu NEM. Vienlaikus tas mums ļauj saprast – kā emitēt CBDC, kas galarezultātā nāks par labu visai centrālo banku kopienai un eirozonai kopumā”, – viņš paziņoja.

LBCOIN palaišana ir CB centienu finanšu inovāciju ieviešanā rezultāts – paziņoja bankas valdes priekšsēdētājs Vitals Vasiliauskas. Digitālā valūta ir tilts starp tradicionālajām finansēm un fintech. Viņš piebilda, ka Lietuva nākotnē var kļūt par jaunuzņēmumu centru digitālo finanšu sfērā.

Atgādinām – par LBCCOIN palaišanas laiku paziņoja šī mēneša sākumā, bet par tās emitēšanas plāniem Lietuvas banka paziņoja jau pagājušajā gadā.

Par CBDC palaišanas plāniem nesen paziņoja Japāna un Kanāda, bet Ķīna savas digitālās valūtas testēšanai jau piesaista valsts lielākās kompānijas.

Avots:

https://www.lb.lt/en/news/bank-of-lithuania-issues-lbcoin-the-world-s-first-digital-collector-coin

https://forklog.com/litva-vypustila-pervuyu-v-mire-tsifrovuyu-valyutu-tsentrobanka/

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top