Visas ziņas

Lietuva pastiprinās kriptovalūtu uzraudzību

Lietuva pastiprinās kriptovalūtu uzraudzībuLietuva plāno regulēt kriptovalūtu kompāniju darbu, to maiņas punktu un depozītu līdzekļu operatoru darbību, kā arī nodrošināt šajā sfērā efektīvu naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanu.

12. jūnijā Lietuvas Ministru kabinets apstiprinājis Finanšu ministrijas sagatavotos grozījumus likumā par naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas novēršanu. Ar šiem grozījumiem Lietuvas likumdošanā tiek ieviesta Eiropas Savienības Piektā direktīva un rekomendācijas, kuras pagājušajā gadā apstiprināja Starptautiskā organizācija cīņai pret naudas atmazgāšanu.

Grozījumi paredz, ka kriptovalūtu maiņas punktu un depozītu naudas operatori var būt tikai personas vai to filiāles, kas reģistrētas Reģistrācijas centrā. Tām būs jāpilda likums par  naudas atmazgāšanu un terorisma finansēšanas novēršanu – jāpieprasa personas apliecības un jāinformē Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienests (FNID) par lielām finanšu operācijām.

Operatoriem būs jāidentificē un jāpārbauda klienta personība pirms pakalpojuma sniegšanas, ja operāciju summa pārsniedz 1000 eiro, kā arī jāsniedz FNID informācija, ja operāciju summa ir vismaz 15 000 eiro.

Šīs prasības būs spēkā ne tikai konvertējot kriptovalūtas tradicionālajā naudā un pretēji, bet arī mainot vienu kriptovalūtu pret citu.

Ņemot vērā FNID rekomendācijas, klientu personība būs jāidentificē arī kriptovalūtu primāro piedāvājumu iniciatoriem, tomēr tiem tiks noteikta augstāka darījumu robeža – 3 000 eiro.

Kriptovalūtu piedāvājumu iniciatoriem būs arī jāuzglabā noteikta informācija un jāsadarbojas ar FNID.

Pašreiz kripto biržu un treideru darbība Lietuvā nav reglamentēta.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top