Visas ziņas

Lietuva rada pasaulē pirmo kolekcijas kriptomonētu

Lietuva rada pasaulē pirmo kolekcijas kriptomonētu2.septembrī Lietuvas banka paziņoja par līguma parakstīšanu par pasaulē pirmās kolekcijas kriptomonētas izveidi, kuru numismāti varēs iegādāties 2020. gadā.
Iepriekš tika vēstīts, ka monēta LBCoin (Lietuvos Banko Coin) tiks laista klajā 2019. gadā, tomēr publisko iepirkumu konkursi ievilkās un konsultāciju datums tika atlikts – paziņoja Lietuvas bankas politikas, emisiju un kontroles nodaļas priekšnieks Egidiuss Paljackis. Viņš pastāstīja:

“Šobrīd mēs pārejam no idejas uz tās realizāciju: jau ir skaidri tehnoloģiskie risinājumi, mums tie ir jāizveido, mums ir redzējums par to – kā monēta izskatīsies”.
Komentējot projektu, Lietuvas bankas valdes loceklis Marjuss Jurgilass atzīmēja, ka pēdējā laikā arvien vairāk centrālo banku uzsāk ar virtuālajām valūtām saistītus projektus. “Ja pirms dažiem gadiem centrālajās bankās pat nebija runas par virtuālajām valūtām, tad tagad aptaujas parāda, ka 70% centrālo banku strādā pie šīs tehnoloģijas. Trešā daļa no tām uzskata, ka tas notiks, bet nav skaidrs – kad”, – sacīja baņķieris.

Tai pat laikā, paskaidroja Jurgilass, Lietuvas bankai ir vēl viens mērķis:

“Tā nebūs kriptovalūta – tā būs numismātikas digitālā monēta, kuru ierobežotā daudzumā laiž klajā saistībā ar konkrētu gadījumu. Juridiski tas būs maksājumu līdzeklis – tāpat kā citas numismātikas monētas, kuras izlaiž Lietuvas banka – tomēr ar tām neviens nenorēķināsies, jo to tirgus cena ir augstāka”.
“Mēs vēlamies ieviest spēļu elementu. Mēs vēlamies atdzīvināt numismātiku, kas ir atmirstoša tematika. Iespējams, ļoti maza daļa jauniešu interesējas par kolekcionēšanu, bet tas ir tas, ko dara centrālās bankas, un mēs domājām – kā mums izdzīvot šajā mainīgajā telpā. Mēs vēlamies parādīt pasaulei, ka Lietuva ir dinamiska valsts, kas stimulē inovācijas un jaunās tehnoloģijas, pirmā laižot klajā digitālus kolekcijas numismātikas izstrādājumus”, – viņš piebilda.

Kolekcijas kriptomonētas izveides konkursa uzvarētājam bija arī jāprojektē fiziskas monētas, kas būs saistītas ar virtuālajām, un interneta platforma to pārdošanai. Par uzvarētāju kļuva Lietuvas uzņēmums iTree, bet kopumā kriptomonētas ražošanas konkursā piedalījās pieci uzņēmumi – no Lietuvas, Polijas, Indijas un Singapūras.
Lietuvas vēsturei veltītā kolekcijas kriptomonēta tiks tirgota virtuālu žetonu veidā. Kolekcionāri, kuri iegādāsies žetonus, varēs ar tiem mainīties savā starpā un savākt komplektu apmaiņai pret fizisku monētu.
Saskaņā ar Lietuvas ziņu aģentūras BNS datiem – ražošanas izmaksas sasniedza 88,2 tūkstošus eiro.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top