Tehnoloģijas

Lietuva oficiāli apstiprina Switchblade 600 dronu iegādi 48 miljonu ASV dolāru vērtībā

Lietuva oficiāli apstiprina Switchblade 300 un Switchblade 600 dronu iegādi 48 miljonu ASV dolāru vērtībā

Iepriekš izskanēja informācija, ka Lietuva kopā ar HIMARS raķešu sistēmām iegādāsies arī dronus Switchblade 600 kamikaze. Tagad šī informācija ir apstiprināta.

Lietuvas Aizsardzības ministrija parakstīja līgumu ar ASV par Switchblade 600 iegādi. Darījuma summa ir 45 miljoni eiro (48 miljoni ASV dolāru). Bezpilota lidaparātu skaits nav norādīts.

  • Switchblade 600 ir kamikadzes drons. Tas sver 24,7 kg un spēj iznīcināt bruņutehniku. Maksimālais ātrums lidojumā ir 113 km / h, bet uzbrukuma laikā – 185 km / h. Drons var nolidot 40 km 20 minūtēs un patrulēt gaisā vēl 20 minūtes.

Mēs esam pirmā valsts pasaulē pēc ASV, kas iegādājās Switchblade 600. Šie kaujas bezpilota lidaparāti dos Lietuvas armijai iespēju iznīcināt ienaidnieka tankus un citus bruņutehniku līdz 40 kilumetru rādiusā. Mūsu armijai līdz šim nav bijusi tāda kapacitāte,” teikts aizsardzības ministra Arvīda Anušauska paziņojumā.

Lietuvas militārpersonas “tuvākajā laikā” var iegādāties arī Switchblade 300 dronus no ASV, norāda ministrija. Viļņa cer, ka Vašingtona finansēs šo iespējamo pirkumu kā daļu no militārās palīdzības Eiropas sabiedrotajiem, teikts paziņojumā.

  • Switchblade 300 ir mazs kamikadzes drons, kura uzdevums ir iznīcināt kājniekus un vieglos transportlīdzekļus. Drons sver 2,5 kg, lidojumā var sasniegt ātrumu 101 km/h, uzbrukuma laikā 160 km/h, un lidojuma laiks ir ierobežots līdz 10 minūtēm.

Switchblade 600 pasūtījums tika veikts neilgi pēc tam, kad Lietuva un ASV parakstīja 495 miljonu dolāru darījumu par astoņām Himars M142 artilērijas raķešu sistēmām. Piegādes ir paredzētas laika posmā no 2025. līdz 2026. gadam. Līgumu izpildīs kompānija “Lockheed Martin”. HIMARS ir savienojamas ar citām Lietuvas Bruņoto spēku izmantotajām tehnoloģijām, tādēļ vieglāka būs sistēmu integrācija esošajos aizsardzības plānos un savaldīšanas stiprināšana.

Avots: Defensenews

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top