Visas ziņas

Lietuva uzsākusi ICO revolūciju

DESICO Lietuva

Lietuva ievieš pasaulē pirmo juridiski drošo platformu DESICO, ICO projektu izvietošanai, lai valstī piesaistītu starptautiskās blockchain kompānijas.

Saskaņā ar publicēto paziņojumu, DESICO atbalstīs kriptovalūtu jaunuzņēmumu attīstību un paplašināšanos drošas tiesiskās vides ietvaros, kā arī palīdzēs organizēt kraudfandinga kampaņas.

Pēc Bostonas koledžas Carroll School of Management pārskata datiem no 2017. gada janvāra visas ICO kampaņas kopumā ir savākušas 12 miljardus dolāru. Tomēr šim investīciju piesaistes veidam ir zināmas grūtības sakarā ar nestabilo regulējumu.

Brokera licence platformai DESICO ļaus sniegt atbalstu tokenu otrreizējam tirgum, bet Eiropas licence E-Money – izveidot IBAN kontus un konvertēt fiat kriptovalūtās.

“Lietuva ir ieinteresēta caurspīdīgā un kontrolējamā kraudfandinga platformā, lai pārliecināti ieņemtu līdera lomu fintech industrijā starp Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm. Lietuva ir pirmā valsts – ES locekle – kura jau regulē ICO, un tai jau ir regulatīva vide kraudfandingam, kamēr citas ES valstis, kā arī ASV, Kanāda un Ķīna, pagaidām tikai adaptē savu likumdošanu ICO tiesiskajai regulēšanai”, – atzīmē finanšu ministrs Viļus Šapoka.

Lietuva vēlas iegūt maksimālu labumu vietējai ekonomikai, uzliekot par pienākumu visiem, kas vēlas realizēt ICO, pārcelt savu biroju uz Lietuvu. Federālā valdība izveidojusi arī starpresoru darba grupu, lai palīdzētu identificēt regulatīvās vides problēmas ICO.

Ar Ethereum Enterprise Alliance līdzekļu atbalstu platforma DESICO startēs beta versijā 2019. gada II ceturksnī, bet pilnīga palaišana plānota 2020. gada IV ceturksnī. Saskaņā ar plānu 2019. gada IV ceturksnī tiks atvērtas arī filiāles Amsterdamā un Berlīnē.

Lietuva aktīvi tiecas kļūt par vēl vienu Eiropas centru kriptovalūtu projektiem. Jūnijā Lietuvas Finanšu ministrija izdevusi direktīvas ICO projektu regulēšanai, martā kļuva zināms, ka Lietuvas centrālā banka šogad laidīs klajā pasaulē pirmo kolekcijas kriptomonētu. No iniciatīvām neatpaliek arī bizness: martā tīkla United Colors of Benetton Lietuvas veikalos sāka pieņemt kriptovalūtas, tostarp  Ethereum, bitkoinu, Dash, Nem un Steem.

Latvijas finanšu ministrei citas problēmas, lidz kripto pasaulei nolaidīsies tikai tad, kad vilciens sen jau būs aizgājis.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top