Visas ziņas

Lietuvas centrālā banka meklē izstrādātājus savam blockchain projektam

Lietuvas centrālā banka meklē izstrādātājus savam blockchain projektam

Lietuvas centrālā banka ir izvēlējusies divus dalībniekus projekta LBChain izstrādei. Uzvarētāju noteiks pēc testēšanas pabeigšanas – saskaņā ar bankas oficiālo vietni.

IBM Polska Sp. zoo un Tieto Lietuva UAB, iesniegs izstrādes 2019. gadā, pēc tam tiks izvēlēts uzvarētājs. LBChain projektu menedžeris Andriuss Adamonis atzīmējis, ka, lai uzvarētu, tiks ņemts vērā tas – cik lielā mērā projekts atbilst tirgus vajadzībām. Viņš piebilda, ka LBChain priekšrocība ir tās universālums.

Lietuvas Bankas pārstāvji aicina jaunuzņēmumus un fintech kompānijas reģistrēties, lai piedalītos testēšanas noslēdzošajā posmā.

Bankas izstrādes mērķis – nodrošināt platformu uzņēmumiem, lai tie testētu jaunos produktus. Turklāt dalībnieki sniegs konsultācijas saistībā ar regulēšanu.

Ņemot vērā tirgus pašreizējo situāciju un reglamentējošā režīma attīstību – Lietuvas Banka ir pārskatījusi attieksmi pret virtuālajām valūtām.

Lietuvas centrālās bankas vadītājs Vitass Vasiļauskas pastāstīja par CBDC priekšrocībām. Viņš uzskata, ka valsts kriptovalūtām ir jākalpo kā maiņas, maksājumu un vērtības saglabāšanas līdzeklim, atspoguļojot centrālās bankas pašreizējo naudas formu īpašības, un nevis parastā rezerves konta vai privātā kriptovalūtu aktīva.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top