Visas ziņas

Lietuvas Centrālā banka laidīs apgrozībā jaunu blokķēdes tehnoloģijas kolekcijas monētu

Lietuvas Banka paziņojusi, ka tā 2020. gada pavasarī laidīs apgrozībā digitālu, uz blokķēdes tehnoloģijas balstītu kolekcijas monētu, teikts 9. decembra paziņojumā presei.

Monēta ir veltīta 1918. gada 16. februāra Lietuvas Neatkarības aktam un tās 20 parakstītājiem. Godinot akta parakstīšanas gadu, monētas nominālvērtība būs 19,18 eiro, bet tās izmērs un forma līdzināsies kredītkartei. Lietuvas Bankas valdes loceklis Marius Jurgilas sacīja, ka tika izvēlēta šī tēma, jo aktam ir nozīmīga loma Lietuvas vēsturē.

Kopumā izstrādātajā blokķēdes platformā būs pieejami 24 000 tokeni, katrs no tiem būs veltīts vienam no akta 20 parakstītājiem. Monētas tiks sadalītas sešās kategorijās, balstoties uz parakstītāju aktivitātes jomu, un katrā kategorijā būs 4000 monētu.

Par katru monētas iegādi pircējs tiks atalgots ar sešiem brīvas izvēles tokeniem. Tiklīdz pircējs būs iegādājies vienu monētu no katras kategorijas, viņš varēs iegūt sudraba monētu. Tokeni būs pieejami pirkšanai Centrālās bankas tiešsaistes veikalā.

Banka cer, ka monētu kolekcionēšanā iesaistīsies tieši jaunākā paaudze, tāpēc, lai veicinātu jaunās paaudzes auditorijas piesaistīšanu, tokenu pirkšanas process ietvers arī noteiktus “spēles elementus”.

Daļa no plašākas iniciatīvas

Jurgilas sacīja, ka projekts ir mācību pieredze Lietuvas Centrālajai bankai, jo tā iegūs vairāk pieredzes darbībā ar virtuālajiem aktīviem. Viņš piebilda, ka šādas zināšanas ir īpaši svarīgas tagad, kad bankas diskutē par kripto aktīviem un kriptovalūtām.

Banka atzīmēja, ka uzskata šo projektu par tikai vienu soli uz priekšu savā inovācijas un finanšu un tehnoloģijas attīstības iniciatīvā. Oktobrī Centrālā banka arī paziņoja, ka tā sadarbojas ar kompāniju “IBM” un IT pakalpojumu nodrošinātāju “Tieto” , lai izstrādātu bankas blokķēdes platformu.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top