BitCoin

Lightning Network tīkls pieaudzis par 85 procentiem mēnesī

Lightning Network tīkls pieaudzis par 85 procentiem mēnesīPagājušajā mēnesī tīkls Lightning Network pieauga par 85%. Tīkla apjoms palielinājās līdz 100 bitkoiniem, bet mezglu skaits sasniedza 3000 rādītāju.

Pašreiz tiek izstrādāti vairāki risinājumi tīkla mērogojamības problēmu risināšanā. Daudzi uzskata, ka perspektīvākais no tiem ir tīkls Lightning Network – maksājumu protokola sekundārā kārta, kas strādā tandēmā ar galveno tīklu. LN ļaus padarīt transakcijas tūlītējas un līdz minimumam samazināt komisijas maksas.

Iepriekš šonedēļ parādījās paziņojumi par to, ka tīkls LN ir ievērojami pieaudzis. Šobrīd tīkla apritē ir 100 BTC, bet tīkla node daudzums ir 3000 gab.

Tīkla mezgli saņem nelielu komisijas maksu par transakciju veikšanu, tomēr šobrīd transakciju daudzums tīklā ir niecīgs. Tādējādi node darbības uzturēšana līdz šim ir diezgan dārga, jo nerada ienākumus mezglu turētājiem. Tiek arī apgalvots, ka tīkls LN patērē ļoti daudz elektroenerģijas, un tostarp nekādā veidā neattaisno šos izdevumus.

Kripto vietnes Shitcoin.com īpašnieks Andreas Brekkens par to raksta savā Lightning Network apskatā – jūlija vidū Brekkens sava node bilanci papildināja par 35 BTC, kas tobrīd bija 49% no bitkoinu kopējā apgrozījuma tīklā.

Lai gan Brekkens paziņoja, ka bija samērā viegli ieņemt dominējošo pozīciju tīklā, viņš arī konstatēja, ka izmantot tīklu lielu maksājumu īstenošanai šobrīd gandrīz nav iespējams.

“Maksājumu nosūtīšana ar Lightning tīklu ir daudz lētāka, nekā ar Bitkoina tīklu”, viņš secina, “bet Lightning cieš no ļoti daudzām maršrutizācijas kļūdām un esošo maku kļūdām, kas padara tīklu nepraktisku pat tehniskā ziņā progresīviem lietotājiem”.

Tiek atzīmēts, ka tīklam “pietrūkst likviditātes starp mezgliem”.  Vēl viena LN problēma šobrīd ir “online faktors”:  prasība, ka nosūtītājam, saņēmējam un visiem starpniekiem jābūt online režīmā, lai transakcija tiktu veiksmīgi apstrādāta.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top