Visas ziņas

Lihtenšteinā pieņemts blokķēdes likums (Blockchain-Gesetz)

Lihtenšteinā pieņemts blokķēdes likumprojekts (Blockchain-Gesetz)

Lihtenšteinas parlamenta deputāti vienbalsīgi atbalstījuši tā saukto likumu par tokeniem un organizācijām, kas sniedz pakalpojumus uz blokķēdes tehnoloģiju bāzes.

Šīs Eiropas valsts likumdošanas institūcijas paziņojumā teikts, ka dokumenta mērķis ir radīt komfortablus apstākļus kriptovalūtu investoriem.

Turklāt likumprojekta iniciatori ir pārliecināti, ka tas ļaus minimizēt naudas atmazgāšanas apjomus, izmantojot tokenus, jo visas operācijas ar tādiem aktīviem tagad būs pārskatāmākas.

Likums stāsies spēkā 2020. gada janvārī. Pēc parlamentāriešu sacītā – Lihtenšteina būs pirmā valsts, kurā būs pilna likumu pakete par attiecību ar blockchain industriju regulēšanu.

Valsts valdības vadītājs Arians Haslers uzsvēra:

Izmantojot blockchain tehnoloģijas, tiek realizēts varas institūciju svarīgākais finanšu stratēģijas elements. Tā balstīta uz inovāciju ieviešanu un ekonomikas tokenizāciju.

Atzīmēsim, ka dažās Eiropas valstīs kriptovalūtu likumdošana jau ir spēkā. Piemēram – 2019. gada janvārī Polijā stājās spēkā likums par nodokļu uzlikšanu ieņēmumiem, kas gūti no investīcijām digitālajos aktīvos.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top