Tehnoloģijas

ASV varas iestādes kripto kompānijām uzliks par pienākumu nosūtīt klientu datus

Likumdošana ASV kriptovalūtas

Foto: Yayimages

ASV Finanšu ministrija paplašinās prasības brokeru pārskatiem saistībā ar kriptovalūtām. Tas teikts 2022. gada budžeta projekta paskaidrojumos.

Resors uzskata, ka līdz ar digitālo aktīvu tirgus attīstību nodokļu maksātājiem ir iespējams izvairīties no nodokļu maksāšanas.

“Izvairīšanās no nodokļu maksāšanas – izmantojot kripto aktīvus – tā ir strauji augoša problēma”, – paziņoja Finanšu ministrija.

Iniciatīvu iecerēts piemērot kripto biržām un kastodiālajiem makiem. Tiem uzliks par pienākumu informāciju par beneficiāru kontiem pārsūtīt uz starptautisko informācijas apmaiņas tīklu, kura dalībniece ir ASV.

Apstiprināšanas gadījumā pasākums stāsies spēkā no 2023. gada.

Finanšu ministrija ierosināja arī iniciatīvu ieviest “visaptverošu pārskatu par finanšu kontiem”. Noteikums tiks piemērots gadījumos, kad nodokļu maksātāji iegādājas kripto aktīvus no viena brokera un tos pārskaita citam.

Resors iepriekš precizēja, ka Džo Baidena administrācijas ierosinājumā ietverta prasība nosūtīt ASV Nodokļu dienestam informāciju par kriptovalūtu transakcijām, kas pārsniedz 10 000 $.

Avots: Forklog

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top