Tehnoloģijas

Pētnieki sociālajā tīklā LinkedIn atklāj vairāk nekā 1000 viltotu profilu

Stenfordas pētnieki Renē DiResta un Džošs Goldšteins sociālajā tīklā LinkedIn ir konstatējuši vairāk nekā 1000 viltotu profilu ar mākslīgā intelekta ģenerētiem profila fotoattēliem.

Pēc DiRestas sacītā – viņa saņēmusi ziņu no cilvēka vārdā Kianu Remsī, kas izskatījusies kā parasta programmatūras reklāma. Tomēr, izpētot sīkāk, tika noskaidrots, ka Remsī ir izdomāta personība.

Profila attēls izskatījās kā standarta portretuzņēmums. Tomēr fotoattēlā bija vairākas pazīmes, kas liecināja par viltojumu.

DiResta pievērsa uzmanību acu izvietojumam, viena auskara neesamībai un izplūdušiem matiem fonā.

“Šis nav stāsts par viltus ziņām vai dezinformāciju, bet drīzāk gan diezgan ikdienišķa MI tehnoloģiju izmantošanu biznesā un arī ētikas aspekta neievērošana”, – teica pētniece.

Bezpeļņas organizācijas NPR speciālisti izskatīja DiRestas un Goldšteina iesniegumus. Pēc viņu sacītā – vairāk nekā 70 kompānijas izrādījās saistītas ar viltotiem profiliem. Dažas organizācijas paziņoja, ka ir nolīgušas trešo pušu mārketologus, un tās bijušas pārsteigtas par viltotu profilu izmantošanu. Tās arī noliedz tamlīdzīgu kampaņu sankcionēšanu.

Saskaņā ar NRP informāciju – kompānijas bieži izmanto profilus, lai jauniem klientiem prezentētu programmatūru. Ja potenciālais klients atbild – viņu novirza pie reāla cilvēka. Izmantojot šo tehniku, kompānijas var būtiski paplašināt savu klātbūtni, nepalielinot personāla skaitu, – piebilda eksperti.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top