Litecoin

Litecoin varētu kļūt pa ērtu maksājumu līdzekli

Litecoin platforma

Dažus gadus pēc bitkoina parādīšanās Čarlijs Lī laida klajā savu kriptovalūtu. Iztika bez sarežģītām izstrādēm, jo Lī vienkārši paņēma kodu Bitcoin Core, nedaudz izmainīja bloktime un maininga algoritmu un tādā veidā radīja jaunu monētu.

Tomēr laika gaitā “digitālā sudraba” izstrādātāju komanda izvirzīja sev uzdevumu piešķirt šai kriptovalūtai ekskluzīvas opcijas, tādēļ tika atjaunota bāzes koda sākotnējā versija. Pēc kopienas izskatīšanas komanda gatavojas palaist programmatūras produkta galīgo versiju.

  1. gada beigās, kad monētas cena sasniedza 371$, litecoin pievērsa sev kriptovalūtu lietotāju uzmanību. 2017.g. tā sadārdzinājās par 5280%, aizēnojot pat bitkoina pieaugumu (1400%) šai pašā periodā. Tomēr monēta virsotnē nenostiprinājās un cena pakāpeniski sāka kristies. Tagad, ņemot vērā neseno tirgus sabrukumu, litecoin mēģina noturēties 200$ līmenī.

Litecoin ir saņēmis savu devu kritikas, kad Čārlijs Lī tika apsūdzēts par to, ka it kā viņš izdarījis spiedienu uz populāro kriptovalūtas biržu Coinbase, piespiežot pievienot viņa lolojumu. Turklāt, kad monēta sasniedza maksimuma punktu, Lī publiski paziņoja, ka ir pārdevis visus savus aktīvus litecoin.

Litecoin galvenie parametri ir līdzīgi bitkoina parametriem. Faktiski litecoin kopē bitkoinu pat vairāk nekā Bitcoin Cash. Piemēram, Bitcoin Cash neiekļauj jauninājumu Segregated Witness, bet litecoin šo opciju aktivizēja pat pirms bitkoina.

“Digitālā sudraba” svarīgākais mērķis – kļūt par ērtu maksājumu līdzekli. Uz to pašu tiecas arī bitkoins. Pēc maksājumu procesinga LitePay palaišanas daudzi operatori ievieš litecoin maksājumu atbalstu. Tādu operatoru sarakstu Čarlijs Lī nesen publicēja Twitter: tajā iekļauti Aliant Payments, BTCPay, BitcoinPay un daudzi citi, tā kā Litecoin platformai viss vel tikai priekšā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top