Tehnoloģijas

Datorpeles Logitech MX Master 3S apskats

Logitech datorpeles MX Master 3S apskats

Logitech MX Master 3S ir zīmola MX Master sērijas jaunākā iterācija ar jaunu 8000 DPI sensoru, kā arī Quiet Click pogu, uzlabotu programmatūru, un tas viss iesaiņots tajā pašā Logitech MX Master 3 korpusā. Noskaidrosim, vai jaunākā versija patiešām ir 129,99 vērta.

Logitech MX Master sērija ir kā datorpeļu zelta standarts, pateicoties daudzām noderīgām funkcijām, tostarp ritenītim, kas pārslēdzas starp iespēju ātri to ritināt, un kustību ar datorpelēm ierasto “tarkšķi”, kā arī daudzām programmējamām pogām un iespēju pārslēgties starp trim ierīcēm bezvadu savienojumā.

Logitech MX Master 3S ir viena no jaudīgākajā bezvadu pelēm veiktspējas ziņā:

  • Ērts satvēriens,
  • materiālu kvalitāte,
  • Logitech Flow programmatūra (Varat pārslēgties starp datoriem, pārvietojot kursoru uz ekrāna malu. Pēc tam kursors pārvietojas uz citas ierīces displeju. Jūs pat varat pārslēgties no Windows uz MacOS, tikai izmantojot peli. Viegli pārslēgties un koplietot savus failus starp ierīcēm, izmantojot vienkāršu copy / paste funkciju),
  • daudz pielāgojuma iespēju, pateicoties jaudīgajai Logitech Options+ lietojumprogrammai.

Ja meklējat datorpeli programmēšanai, videoklipu un fotoattēlu rediģēšanai vai vienkārši veicat ikdienas darbus pie datora, šo ierīci ir grūti pārspēt.

MX Master 3S Dizains

MX Master 3S Dizains

Mīnuss, kas jāmin jau pašā sākumā, ir mobilitātes trūkums. MX Master 3S ir liela datorpele, kam klēpjdatora somā nebūs vietas, un arī mugursomā tā aizņems daudz vietas.

Ir pieejamas divas krāsas – grafīta melna un gaiši pelēka. Grafīta krāsai ir tik kliedzošs pelēkās krāsas tonis, cik vien iespējams iedomāties, bet gaiši pelēkā krāsa ir praktiski balta un izskatās labi, taču uz tās būs vieglāk pamanīt netīrumus.

Es vēlētos, lai Logitech piedāvātu drosmīgākus krāsu variantus, taču šajā gadījumā mērķis acīmredzot bija izveidot konservatīvu ierīci, kas birojā pārāk neizceltos.

Ar izmēriem (84,3 x 51 x 129,4 mm) un svaru (141 g) MX Master 3S ir labi piemērota cilvēkiem ar vidēji lielām vai lielām rokām, un tā kā manas rokas nav no tām maziņākajām, man ir tiešām patīkami ar to darboties un rakstīt šo aprakstu.

Logitech datorpeles MX Master 3S apskats

Galvenie saskares punkti  – kreisā sānu daļa un “papēža” zona – ir izgatavoti no grezna gumijota materiāla, kas ir mīksts un patīkami iegulst rokā.

Šī noteikti ir labroču pele. Kreisajā pusē ir maigs slīpums un īkšķa balsts, kas kalpo kā papildu pielāgojama poga, lai gan man būtu gribējies, lai šo “slēpto pogu” zem īkšķa balsta būtu vieglāk nospiest, jo man nācās nedabiski sniegties atpakaļ, lai to nospiestu, jo nospiežamā daļa bija pie īkšķa pamatnes. Acīmredzot – jātrenējas, iespējams, mans īkšķis ir savādāks nekā izstrādātājiem.

Logitech datorpeles MX Master 3S apskats

Logitech MX Master 3S “slepenās” pogas konfigurācija

Pogas uz priekšu/atpakaļ un horizontālais ritināšanas ritenītis ir ērti izvietotas tieši virs īkšķa balsta, kā arī LED uzlādes indikators, kas iedegas tikai tad, kad pele tiek uzlādēta vai tās akumulators ir izlādējies.

Logitech datorpeles MX Master 3S apskats

Peles augšdaļā ir ritenītis, labā, kreisā klikšķa pogas un maza poga zem ritentiņa, kas ir pielāgojama, bet pēc noklusējuma pārslēdz ritināšanas režīmus.

Izmantojot magnētus berzes spēka regulēšanai, ritenītis “MagSpeed” var pārslēgties starp FreeSpin un Ratchet režīmiem. Tātad, ja ir nepieciešama ļoti ātra ritināšana, ritenītis var radīt ļoti mazu pretestību, ļaujot ritināt vairāk nekā 1000 rindu sekundē.

Ritenītis "MagSpeed

Logitech Master 3S augšējā ritenīša slodzes regulācijas iespējas

Tomēr, ja ir nepieciešama precizitāte, ritenītis kustības laikā pārslēgsies atpakaļ uz haptisko reakciju. Pēc noklusējuma Logitech Options+ programmatūra izmanto SmartShift, lai pārslēgtu režīmus atkarībā no riteņa ātruma.

Praksē es konstatēju – SmartShift jutību var iestatīt programmatiski, ir vairāk nekā pietiekama, tāpēc man nekad nav nācies izmantot manuālo pārslēgšanas pogu.

Logitech MX Master 3S apakšdaļa ir identiska iepriekšējam modelim, ar trim gludām melnām joslām, kas palīdz ierīcei slīdēt pa virsmām, ieslēgšanas slēdzi, Darkfield sensoru un ierīces pārslēgšanas pogu.

Datorpeles priekšpusē ir iedziļināta USB-C pieslēgvieta uzlādei.

Logitech datorpeles MX Master 3S apskats

Jaunas polarizācijas pogas

Radikālākās izmaiņas ir MX Master 3S kreisajā un labajā pogā, kurās izmantoti jauni beztrokšņa slēdži, kas, pēc Logitech teiktā, nodrošina par 90 % mazāku trokšņu līmeni nekā iepriekšējam modelim. Slēdži patiešām ir ievērojami klusāki nekā lielākajai daļai datorpeļu. Mana sākotnējā reakcija uz šīm pogām bija negatīva, jo šķiet, ka tās nodrošina mazāku atgriezenisko saiti nekā ierastās pogas. Tomēr pēc dažu dienu lietošanas es pieradu, un pašlaik tās man patīk pat vairāk, jo tās nodrošina patīkamu jutīgumu un zinu, ka es klikšķinot nevienam netraucēju.

Veiktspēja

Strādat ar Logitech MX Master 3S ir patīkami – ergonomiska, elektromagnētisks ritenītis, īkšķa ritenītis un fantastiska sensoru kombinācija. Darkfield sensors lieliski darbojas uz gandrīz jebkuras virsmas, pat uz stikla.  Tas var darboties no 200 līdz 8000 DPI, kas ir divreiz vairāk nekā 4000 DPI MX Master 3. Tomēr peles noklusējuma iestatījums ir 1000 DPI (tāpat kā MX Master 3), tāpēc, lai redzētu atšķirību, jums būs jāiet uz Logi Options+ lietojumrogrammu un jāmaina šī vērtība.

 

Logitech datorpeles MX Master 3S apskats

Logitech MX Master 3S kursora ātruma regulācijas iespēja

Kā norāda Logitech, sensora DPI dubultošanas mērķis ir palīdzēt lietotājiem ar vairākiem monitoriem pārvietot kursoru pa visu ekrāna laukumu, pārāk nespiežot peli un nepārslogojot plaukstas.

MagSpeed ritenītis izrādījās ļoti ērts, rediģējot apjomīgus dokumentus vai lasot tīmekļa lapas. SmartShift funkcija bija vairāk nekā ērta automātiskai pārslēgšanai starp FreeSpin un Ratchet režīmiem, tādējādi man nebija manuāli jāpārslēdzas starp tiem, izmantojot režīma pogu uz ritenīša.

pārslēgšanas ritenītis sānos

Logitech MX Master 3S sānu ritenīša konfigurācija

Man īpaši noderīgs šķita pārslēgšanas ritenītis sānos, kas ļāva palielināt un samazināt tīmekļa lapas, dokumentus vai PHP un JavaScript failus, kurus rediģēju.

Papildus tālummaiņai ritentiņu var izmantot arī horizontālai ritināšanai, skaļuma regulēšanai, navigācijai, kustībai uz priekšu/atpakaļ vai kā tastatūras saīsni.

Peles priekšpusē ir iedziļināta USB-C pieslēgvieta uzlādei

Savienojamība un Logitech Flow uz MX Master 3S

Tāpat kā tās priekšgājēji, Logitech MX Master 3S var bezvadu režīmā pieslēgties līdz pat trim ierīcēm un ātri pārslēgties starp tām, izmantojot Easy-Switch pogu apakšējā panelī vai Logi Flow funkciju Logi Options+ lietojumprogrammā.

Savienojumu var izveidot, izmantojot Bluetooth vai Logi Bolt USB uztvērēju, kas ir komplektācijā. Bluetooth pārī savienošanai nav nepieciešama programmatūra.

Ņemiet vērā, ka MX Master 3S nav savienojama ar iepriekšējo Logitech Unifying uztvērēju. Logi Bolt arī nav savietojams ar ierīcēm, kas darbojas ar Unifying uztvērēju. Logitech pārgāja uz Bolt, jo tas nodrošina lielāku drošību un mazāku latentumu, jo īpaši telpās ar lielu bezvadu ierīču skaitu.

Logi funkcija Flow ir patiešām noderīga, ja jums ir vairākas Windows vai macOS ierīces blakus un vēlaties tās izmantot tā, it kā tās būtu viens garš darbvirsmas galddators.

Es aktivizēju funkciju Flow savā Windows 10 darbvirsmā un klēpjdatorā, ko novietoju pa labi no monitora. Pēc ļoti vienkārša iestatīšanas procesa, kurā izvēlējos ierīces un izvietoju tās kā lodziņus vienu otram blakus programmā Settings+, varēju pārslēgt datorus, vienkārši velkot peles kursoru uz ekrāna labo pusi.

Iespējams, vissvarīgākais ir tas, ka, pārslēdzoties starp diviem datoriem, es varu paņemt starpliktuves saturu līdzi, kopējot tekstu vai attēlu klēpjdatorā un pēc tam ielīmējot to jebkurā programmā darbvirsmā.

Ja vēlaties pārslēgties uz ierīci, ar kuru Logi Options+ nedarbojas, nevarat izmantot plūsmu Flow būs jāpaļaujas uz Easy-Switch pogu, kas atrodas datorpeles apakšā.

Ritenītis "MagSpeed

Logitech Master 3S augšējās pogas un ritenīša konfigurācija

Logitech MX Master 3S programmatūra un iestatīšana

Logitech MX Master 3S var lietot bez programmatūras – pogas, riteņi un DPI darbosies ar noklusējuma iestatījumiem.

Tomēr, lai izmantotu visas iespējas, jums būs jāinstalē Logi Options+, kas ļauj pielāgot katru pogu un abus ritenīšus, kontrolēt DPI un MagSpeed režīmus, konfigurēt Flow un skatīt sarakstu ar visām ierīcēm, ar kurām ir savienota datorpele.

Programmatūra arī dublē jūsu iestatījumus mākonī, ja nepieciešams pārinstalēt programmatūru vai sākt darbu jaunā datorā.

Pogu pielāgošana ļauj maksimāli palielināt veiktspēju, taču pārliecinieties, ka iestatījumi ir piemēroti visbiežāk izmantotajām lietojumprogrammām.

Es arī nevarēju atrast veidu, kā iestatīt kādu no pogām, lai izslēgtu mikrofonu operētājsistēmā Windows, lai gan ir iespēja izslēgt skaļruņus. Tā kā daudzus rīkus izmantoju tīmeklī, man ļoti gribētos, lai būtu iespēja pielāgot pogas katrai vietnei atsevišķi, nevis lai visām darbībām pārlūkprogrammā Chrome vai Edge būtu vienādi vadības elementi.

Logitech datorpeles MX Master 3S apskats

Logitech MX Master 3S akumulatora darbības laiks

Saskaņā ar Logitech sniegto informāciju Logitech MX Master 3S akumulatora darbības laiks ir līdz 70 dienām. Man nebija laika pārbaudīt šo apgalvojumu, taču pēc mēneša lietošanas Logi Options+ ziņoja, ka akumulatora darbības laiks ir 60 procenti.

Labā ziņa ir tā, ka, ja MX Master 3S uzlāde ir izsmelta, jūs varat to lietot, kamēr veicat uzlādi. Tikai paturiet prātā, lai tā varētu darboties, ierīcei tad ir nepieciešams bezvadu savienojums ar datoru, Logi Bolt USB uztvērējs šoreiz nederēs.

 

Logitech datorpeles MX Master 3S apskats

Rezumējums

Neatkarīgi no tā, vai esat programmētājs, radošs profesionālis, biroja darbinieks vai students, Logitech MX Master 3S var palīdzēt jums darboties produktīvāk.

Logitech MX Master 3S ieteicamā tirdznieības cena ir 129,99 eiro un tā viennozīmīgi ir adekvāta, jo tā pārspēj iepriekšējos MX Master sērijas modeļus, gan galvenos konkurentus, kuriem nav sānu ritentiņu vai Logi Flow.

Personalizēšanas process var šķist sarežģīts, taču komfortu un gandarījumu, ko sniedz tā pilnvērtīga izmantošana, nav iespējams izmērīt. Iespējams, ka labās rokas lietotāju auditoriju var atbaidīt datorpeles izmērs.

Un, lai gan jūs varat iegādāties pienācīgu bezvadu datorpeli par daudz mazāku cenu, MX Master 3S varētu mainīt jūsu darba ieradumus, īpaši, ja izmantojat vairākas ierīces.

Ja vēlaties produktīvu labāko bezvadu datorpeli, kāda pašlaik ir pieejama tirgū, Logitech MX Master 3S ir paredzēta tieši jums.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top