Visas ziņas

“Longo Group” Latvijā pārdoto lietotu automašīnu CO2 izmeši par 9% zemāki nekā jauniem auto

“Longo Group” Latvijā pārdoto lietotu automašīnu CO2 izmeši par 9% zemāki nekā jauniem auto

Latvijas lietoto auto tirgotāja AS “Longo Group” apkopotā informācija liecina, ka uzņēmuma pārdoto spēkratu vidējās CO2 emisijas ir par 9% zemākas nekā pērn realizētajām jaunajām automašīnām, jo lietotie spēkrati Latvijā lielākoties tiek ievesti no Nīderlandes un Beļģijas, kurās ir atšķirīga nodokļu politika, kas stimulē ekonomiskāku un “zaļāku” automašīnu iegādi. Ja salīdzina ar visiem Latvijā reģistrētiem auto tad jau 23% CO2 atšķirība.

Eiropas Savienība iecerējusi līdz 2035.gadam pilnībā neitralizēt oglekļa emisijas no jauniem vieglajiem automobiļiem un vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem jeb furgoniem, tādējādi palielinot autotransporta nozares ieguldījumu klimatneitralitātes mērķu sasniegšanā. Savukārt līdz 2030.gadam siltumnīcefekta gāzu emisijām vieglajiem auto jāsamazina par 55% un furgoniem par 50%. Ņemot vērā to, ka AS “Longo Group” iepērk automašīnas no Eiropas, pamatā no Nīderlandes un Beļģijas, kur izvietoti arī uzņēmuma biroji, tad spēkrati, kuri pēc tam tiek realizēti Baltijas valstī un Polijā, ir videi daudz draudzīgāki un arī ekonomiskāki.

“Šajās valstīs noteikta stingra nodokļu politika, kas vērsta uz klimatu mērķu sasniegšanu. Tas nozīmē, ka par automašīnām ar lieliem dzinējiem, būs jāmaksā krietni lielāki nodokļi gan iegādes brīdī, gan ekspluatācijas laikā, tādēļ iedzīvotāji izvēlas pirkt spēkratus, kas ir ekonomiskāki. Un tieši tie arī nonāk pie mums Baltijas valstu otrreizējā tirgū un nodrošina to, ka CO2 izmeši ir mazāki nekā tiem jaunajiem auto, kas tiek pārdoti uz vietas,” skaidro AS “Longo Group” valdes priekšsēdētājs Edgars Cērps.

Viņš norāda, ka tikmēr, kamēr valsts līmenī netiks pieņemti lēmumi par to, ka lielo dzinēju auto iegāde un uzturēšana būs nevis nedaudz, bet gan ievērojami dārgāka par tiem, kas ir ar mazākiem dzinējiem, kā arī videi nekaitīgāki, situācija ievērojami nemainīsies. “Līdzīga situācija Latvijai pašreiz izveidojusies Igaunijā, kur uz ielām var redzēt dažāda veida minivenus, džipus un līdzīgas automašīnas, kas dabai nav draudzīgi. Šo situāciju iespējams labot tikai ar valstiskiem lēmumiem,” saka E.Cērps, piebilstot, ka ar atbalstu elektroauto iegādei vien nebūs līdzēts, “Eiropas Savienības izstrādātais piedāvājums paredz, ka, lai sasniegtu noteiktos mērķus, valstij jāsniedz ieguvumus iedzīvotājiem un jāstimulē inovācijas klimatneitrālās tehnoloģijās. Līdz šim šādu pieeju neesmu pamanījis. Jāpiemin, ka Igaunijas valdība jau izskata jaunos likumprojektus, kas ar 2025. gadu dramatiski izmainīs transportlīdzekļu reģistrācijas nodokļus, palielinot valsts budžetu un samazinot transportlīdzekļu radītos CO2 izmešus.”

AS “Longo Group” ir Latvijā izveidots uzņēmums, un 2022.gadā apgrozījums sasniedza 44,7 miljonus eiro (50,4 miljonus eiro, ieskaitot PVN), kas ir par 48% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Kompānijas obligācijas iekļautas Nasdaq Riga Baltijas First North obligāciju sarakstā. Grupa nodrošina pilna cikla lietoto automašīnu iepirkuma un pārdošanas procesus. Automašīnas tiek iepirktas, galvenokārt izmantojot filiāles Nīderlandē, Beļģijā un Vācijā, savukārt transportlīdzekļu pārbaude, kvalitātes nodrošināšana, klātienes vai tiešsaistes tirdzniecība un pēcpārdošanas garantija notiek Baltijā un Polijā.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top