Mainings

Lukašenko piešķīris vietu bitkoina mainingam blakus Baltkrievijas AES

Lukašenko piešķīris vietu bitkoina mainingam blakus Baltkrievijas AES
  1. aprīlī tikšanās laikā ar IT sektora pārstāvjiem Augsto tehnoloģiju parkā Aleksandrs Lukašenko paziņoja, ka pie Baltkrievijas AES, kas tiek būvēta, “atstājis vietu”, kur varēs mainot bitkoinus.

Lukašenko teica:

“Pagaidiet – atomelektrostaciju nodosim, (būs) elektroenerģijas pārpalikums… Es tur vietu atstāju. Uzbūvēsim fermas un mainosim šos bitkoinus un pārdosim. Turklāt runā – ja ir bitkoins, tad nav problēmu to pārdot”.

BelAES, kas atrodas pie Grodņas apgabala Ostrovecas, pirmais energobloks jānodod ekspluatācijā 2019. gada decembrī, otrais – 2020. g. vasarā.

Pagājušā gada rudenī Minskas Augsto tehnoloģiju parkā – īpašā ekonomiskā zonā, kuru tās izveidotāji sapņo redzēt kā ASV Silīcija ielejas analogu, tika noteikti galīgie kriptovalūtu sektora darbības noteikumi.

Iepriekš dekrēts Nr. 8 “Par digitālās ekonomikas attīstību” Baltkrievijā legalizēja kriptovalūtu biržas, kriptovalūtu maiņas operatorus un mainingu.

Sarunā ar ATP rezidentiem prezidents viņiem apliecināja, ka atbalstīs Baltkrievijas IT speciālistus un “neļaus nevienam viņus aizskart”.

“Jo zināmā mērā jūs esat mani bērni. Ar savām rokām, kā pratu, jūs radīju, bet pēc tam jūs izaugāt, sākāt piedāvāt – kā iet tālāk. Jūs vēlējāties kriptovalūtu, kripto biržu, mainingu un pārējo, veidot fermas. Kopā iesim šo ceļu”, – apliecinājis Lukašenko.

Komentējot šī sektora attīstības perspektīvas valstī, valsts vadītājs atzīmēja:

“Visi ir sapratuši, ka bez IT nevar – atpaliksim. Mēs neesam ar ogļūdeņražiem lutināta valsts – es to saprotu. (…) Vajadzēja attīstīt valsti un iet uz kādu sfēru, lai nodrošinātu valsts neatkarību, kas dzīvo skaistā un ļoti bīstamā vietā – Eiropas centrā. Tad man nācās aizdomāties par lielāku neatkarību, par to, lai mūs neapspiestu, kā es bieži saku – neuzvilktu mums pastalas kājās, kā vienmēr bijis vēsturē. Mēs nedrīkstam apstāties, mums jāiet uz priekšu, jo, ja neizdarīsim mēs – tad izdarīs citi un mūs apsteigs”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top