Tehnoloģijas

Madara Meiere iesaka: 4 padomi veselībai un labsajūtai rudenī

Madara Meiere iesaka: 4 padomi veselībai un labsajūtai rudenī

Izmaiņas gaisa temperatūrā, dienasgaismas ilgums, socializēšanās biežums, atgriešanās skolā vai stingrākā darba ritmā – rudens sezonā cilvēks gan fiziski, gan emocionāli piedzīvo dažādas pārmaiņas. Lai veiksmīgi un veselīgi pielāgotos gadalaiku maiņai, ir vērtīgi uzaicināt sevi uz sapulci un saplānot kustību, uztura un emocionālās labklājības plānu jaunajai sezonai. Uztura un fitnesa trenere Madara Meiere dalās ar pieciem vērtīgiem padomiem un tehnoloģiju palīgiem, kurus būtu vērts ņemt vērā, plānojot savu rudens ikdienas grafiku.

Pastaigas svaigā gaisā pa dienu

Pārskati dienas grafiku un atrodi laiku pastaigām svaigā gaisā dienas gaišajā laikā. Iespējams, tas ir laiks pirms uzsākt dienas darbus vai laiks dienas vidū pirms vai pēc pusdienām. Pieaugušajiem mērķim vajadzētu būtu vismaz 6000 soļiem dienā, kam ērti sekot līdzi nēsājot viedpulksteni. Galaxy Watch6 ir izcils personīgais treneris, jo ne tikai saskaita soļus, bet arī dienas laikā atgādina par izkustēšanos. Tāpat pulkstenī iespējams ievadīt noieto kilometru vai citu aktivitāšu mērķi, sekot līdz, kā izdodas tam tuvoties, un izveidot kopīgu izaicinājumu ģimenei un draugiem.

Ieplāno treniņu tāpat kā darba sapulci

Paskaties uz savu ikdienas un darba ritmu no malas, saproti, kurā dienas laikā jūties visenerģiskāk. Izsver, kad un kur treniņus iespējams veikt – tad ņem rokās plānotāju un ieplānot to, kā jebkuru citu aktivitāti. Regularitāte ir panākumu atslēga. Svarīgi sev godīgi pajautāt: “Es nevaru vai drīzāk negribu?”

Madara Meiere iesaka: 4 padomi veselībai un labsajūtai rudenī

Arī rudens sezonā nevajag baidīties no kustībām svaigā gaisā, taču, ja vēlies sportot iekštelpās, labs palīgs ir planšetdators Galaxy Tab9. Lielais ekrāns un izcilā skaņa ir kā radīta, lai vingrotu līdzi kādai video treniņu programmai, fonā klausītos mūziku vai pildītu uzdevumus tiešsaistē kopā ar treneri. Ja gribi noslēgties no apkārtējiem trokšņiem, savieno ierīci ar Galaxy Buds2 Pro austiņām. Lai novērtētu savu ķermeņa stāvokli un secinātu, kā uzlabot treniņu procesu, liec lietā Galaxy Watch6 – nosaki muskuļu un tauku masas procentus, veic pulsa, asinsspiediena un citus mērījumus. Dati automātiski tiek saglabāti Samsung Health lietotnē telefonā. Informācija ir ērti pārskatāma gan pašam, gan konsultējoties ar kādu sporta vai uztura speciālistu.

Plāno ēdienreizes un sabalansē uzņemtās uzturvielas

Kad ikdiena mēdz kļūt lēnāka un vakari vairāk tiek pavadīti mierīgā atpūtā telpās, našķēšanās var kļūst par biežāku nodarbi. Svarīgi parūpēties par pilnvērtīgām maltītēm, kā arī pirms našķa uzdot sev jautājumu: “10 baļļu skalā, cik ļoti man gribas ēst?” Ja vērtējums nav vairāk par seši, iespējams, patiesībā ir vēlme padzerties ūdeni vai našķis ir kļuvis par ieradumu.

Lai parūpētos par sabalansētu uzturu un piemērotu kaloriju daudzumu, seko līdzi uzturam pierakstos telefonā vai kādā lietotnē. Fiksējot katras maltītes sastāvu varēsi veicināt arī apzinātību par to, kas tiek likts uz šķīvja, un cik daudz uzkodu tiek apēsts starp ēdienreizēm.

Lai parūpētos, ka izsalkuma brīdī roka nesniedzas pēc kā neveselīga, uztaisi lielo ledusskapja revīziju. Jāapzinās, cik daudz tiek ēsti pusfabrikāti un cik daudz patērēts cukurs. Pieaugušajiem tam nevajadzētu pārsniegt 24g dienas rekomendēto devu, ko ātri vien var savākt arī bez īpašas saldumu ēšanas. Vasarā iecienītās grila ēdienu piedevu mērcītes, kā arī alkohols, kas siltajā sezonā nereti tiek patērēts vairāk, ir liels cukura avots.

Madara Meiere iesaka: 4 padomi veselībai un labsajūtai rudenī

Arī rudens sezonā mēs varam turpināt priecēt savu šķīvi ar dillēm, pētersīļiem, ogām, upes zivīm un citiem Latvijas labumiem, vasaras beigās piepildot saldētavu pilnu līdz malām. Tā varam ķermenim sniegt gardus un vitamīniem bagātus vietējos produktus visu gadu. Tāpat, lai palīdzētu organismam turēties pretī vīrusiem, papildus svaigām, pilnvērtīgām maltītēm iekļauj ēdienkartē produktus, kas kalpos kā antioksidanti un palīgs organismam – ingvers, citrons, smiltsērkšķi pie ūdens vai tējas. Vietējie sakņaugi – bietes, kartupeļi, selerijas saknes, burkāni – vitamīnu nodrošināšanai. Skābēti kāposti – veselai gremošanas sistēmai.

Labsajūtas atslēga – kvalitatīvs miegs

Liela ietekme uz pašsajūtu, ķermeņa atjaunošanos un mentālo noturību ir miegam un tā kvalitātei. Miega higiēna ir atbildība pret savu prātu un ķermeni. Ar Galaxy Watch6, dodoties gulēt, mums līdzi ir personīgais miega eksperts, kas nakts laikā mērīs un analizēs datus par ķermeņa temperatūru, kustību un pulsu, sniedzot plašu miega kvalitātes analīzi no rīta. Svarīgi izvērtēt vai naktī ir sabalansēti visi miega cikli, vai ir pietiekošs dziļais miegs, REM miegs, kā arī, cik reizes naktī notiek pamošanās, kurā nakts laikā ir mazāk dziļā miega un svarīgi, vai naktī ir stabils, vismaz septiņu stundu ilgs miegs. Ja tikt pie kārtīga miega režīma ir izaicinājums, viedpulkstenis Galaxy Watch6 piedāvā katram gulētājam piemērotu miega avatāru un dažādus padomus naktsmiera uzlabošanai.

Madara Meiere iesaka: 4 padomi veselībai un labsajūtai rudenī

Atceries, apzinoties un rūpējoties par sevi katru dienu, katrā gadalaikā varam dzīvot pilnvērtīgu un veselīgu ikdienu arī ilgtermiņā.

Viedpulksteņa Samsung Galaxy Watch6 apskats

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top