Pasākumi

Maģijas tematikā nosvinēti Digitālie svētki 2022

Digitālie svētki 2022 - Atklāj tehnoloģiju maģiju!

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 6. augustā, jau piekto gadu pēc kārtas tika svinēti Digitālie svētki, kuros apmeklētājiem bija iespēja ne tikai piedalīties daudzveidīgās radošās darbnīcās, izmēģināt dažādas virtuālās realitātes aktivitātes, izzināt animācijas filmas tapšanu procesu, bet arī vērot aizraujošus burvju trikus un ilūziju šovus, pašiem kļūstot par daļu no tiem!

Šogad Digitālajiem svētkiem īpašu “odziņu” piešķīra Ginesa pasaules rekordists iluzionists Edžus un iluzionists un burvju mākslinieks Juris Gavrilovs, priecējot un pārsteidzot svētku apmeklētājus ar dažādiem burvju trikiem, kā arī iesaistot apmeklētājus savos šovos, liekot pat vislielākajam skeptiķim apšaubīt to, kas ir īstenība un kas ilūzija.

Tāpat neatņemama svētku sastāvdaļa bija dažādas tehniski radošās darbnīcas, kurās bērni nenogurstoši darbojās, veidojot diožu dinozauriņus, lidojošus taurenīšus, raķetes, par kuras lidotspēju pēc tam katram pašam bija iespēja pārliecināties raķešu palaišanas iekārtā. Svētku apmeklētajiem tika piedāvāts pašiem izveidot dizainu un apdrukāt krūzīšu paliktnīšus, krūzes un puzles. Savukārt Animācijas brigādes filmu studija aicināja iepazīties ar animācijas filmiņu veidošanas procesu no lelles izgatavošanas un iekustināšanas, līdz pat ekrānos skatāmam rezultātam, sniedzot iespēju katram pašam radīt un atdzīvināt savus animācijas filmiņas tēlus.

Svētku viesi varēja izbaudīt virtuālās realitātes tehnoloģiju piedāvātas iespējas, izbraucot ar virtuālās realitātes karuseļiem un spēlējot virtuālās sporta spēles, piemēram, hokeju, futbolu u.c. Savukārt īpašajā Digitālo svētku foto stūrī ikvienam bija iespēja iemūžināt sevi atraktīvos video gan ar vēju matos, gan digitālā ilūzijā.

Turpinot svinēt VIZIUM atklāšanu, arī Digitālajos svētkos viesi tika aicināti iemūžināt svētkus sociālajos tīklos un izmantot tēmturi #atklājVIZIUM, tādējādi piedaloties konkursā ar iespēju laimēt zinātnes centra VIZIUM ieejas karti. Šoreiz paveicās Janai Ķimenei (Facebook),  Lindai Mangelei (Instagram) un Ilgai Tainkinai (Facebook).

Visas Digitālo svētku aktivitātes bija bezmaksas pateicoties Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansiālam atbalstam, kā arī aktivitāte tika īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. – 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovācijas centra izveidošana Ventspilī” ietvaros. Kopējais projekta apjoms ir EUR 2 011 676 ar programmas finansējumu 90% jeb EUR 1 810 508 (no tā 85% Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansējums un 15% valsts budžeta līdzfinansējums) un pašvaldības līdzfinansējumu 10% jeb EUR 201 168.

Digitālie svētki 2022 - Atklāj tehnoloģiju maģiju!

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top