Tehnoloģijas

Maija kriptovalūtu tirgus apskats: lejupslīde nav satricinājusi optimismu par nākotni

 Maija kriptovalūtu tirgus apskats: lejupslīde nav satricinājusi optimismu par nākotni

Maijā trīs lielākās kriptovalūtas un tirgus kopumā piedzīvoja mainīgu dinamiku. Bitcoin un BNB nedaudz nokritās, savukārt Ethereum bija neliels kāpums, kriptovalūtu tirgu maijā raksturo Binance pārstāve Latvijā Polina Brottier.

Kriptovalūtu tirgus cerēja, ka ASV Federālo rezervju sistēma beigs procentu likmju paaugstināšanas kampaņu, jo šo likmju kāpums mazina iespējamību, ka varētu palielināties arī Bitcoin cena.

Cerības neattaisnojās, un arī maijā procentu likmes tika paaugstinātas par 0,25 procentpunktiem, uz ko kopumā negatīvi reaģēja arī kriptovalūtu tirgus. Lielāko kritumu mēneša laikā piedzīvoja BNB, samazinoties par 6,6 %, kam sekoja BTC – 5,4%. Savukārt ETH uzrādīja nelielu cenu pieaugumu par +1,4 %.

Visu maija mēnesi varējām novērot negatīvu Bitcoin cenas tendenci. Maija sākumā BTC cena sasniedza 26 613 eiro, bet mēneša beigās tā bija nokritusies jau līdz 25 183 eiro. Neskatoties uz to, analītiķu vidū joprojām valda pozitīva attieksme un vispārējais noskaņojums sliecas par labu tam, ka šīs cenu svārstības ir tikai daļa no BTC tipiskās nepastāvības.

Atšķirībā no BTC, Ethereum maijā uzrādīja mēreni pozitīvu dinamiku. ETH cena mēneša sākumā bija 1716 eiro, bet mēneša beigās sasniedza 1740 eiro, tādējādi piedzīvojot +1,4% kāpumu. Cenas pieaugumu veicināja Ethereum pēdējā tīkla jauninājumi, kas atrisināja atsevišķas sistēmas vājās vietas un samazināja darījumu izmaksas. Tā rezultātā palielinājās darījumu skaits, dodot papildu pozitīvu impulsu arī ETH cenas dinamikai.

BNB cena mēneša sākumā bija 304 eiro, bet mēnesi noslēdza pie 284 eiro cenu atzīmes. Mēneša laikā BNB cena piedzīvoja vairākus kāpumus un kritumus, tostarp mēneša zemākais punkts bija 277 eiro, bet augstākais – 308 eiro.

Kopumā kriptovalūtu tirgos joprojām valda optimisms, neskatoties uz cenu kritumu maijā. Tostarp analītiķi un investori cerīgi novēro, kā Bitcoin blokķēdē turpina attīstīties tehnoloģiskie jauninājumi – Ordinals un Inscriptions. Šie pēdējie blokķēdes tehnoloģiskie jauninājumi var pavērt plašākas iespējas dažādu decentralizēto finanšu (DeFi) risinājumu tālākai integrācijai Bitcoin blokķēdē.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top