Mainings

Bitkoina maineri samazina savas jaudas

Maineru jaudas 2020

Avots: blockchain.com

Bitkoina kursa sabrukuma fonā tīkla hashrate ir samazinājies par 20% – pateicoties maineru atvienošanai, kas sāka zaudēt ienesīgumu. Tas ir izraisījis bloku izveides palēnināšanos un komisijas maksu pieaugumu.

Bitkoina tīklā var notikt kārtējā krīze. Dažos pēdējos gados gandrīz visas jaudas ir koncentrētas rūpniecisko maineru rokās. Atšķirībā no entuziastiem, kuri veidoja vairākumu bitkoina pastāvēšanas pirmajos gados, rūpnieciskajam mainingam nepieciešamas ievērojamas izmaksas, un tātad – stabila naudas plūsma fiat valūtā to segšanai. Pēc pasaules tirgu krituma, kas skāra arī bitkoinu, fermu ar vecu aprīkojumu ienesīgums nonāca negatīvajā zonā.

Hashrate kritumu izraisīja par nerentabliem kļuvušo Antminer S9 un agrīnāko ASIC maineru ar zemu energoefektivitāti atvienošana. Kā paziņoja kompānijas CoinShares izpētes nodaļas vadītājs Kriss Bendiksens – pēc bitkoina cenas lejupslīdes, maineri, kuri nodrošina trešdaļu tīkla skaitļošanas jaudas, sāka ciest zaudējumus. Situāciju saasina maijā ieplānotā maineru atlīdzības samazināšana uz pusi, kas vēl divas reizes samazinās ienesīgumu BTC. Ja bitkoina cena nepieaugs, tad daudzi maineri būs spiesti aiziet no tirgus.

Kompānijas Messari analītiķis Raiens Votkinss uzskata, ka daudzi investori ar optimismu sagaida atlīdzības par bloku samazinājumu, jo bitkoina cena sāks pieaugt tieši pirms šī notikuma vai pēc tā, un maineri paliks “virs ūdens”. Tomēr šogad viss notiek pretēji cerētajam, jo globālā “lāču” tirgus fonā maineru atlīdzība samazinās.

Saskaņā ar Blockchain.com datiem – dažu pēdējo dienu laikā bitkoina tīkla hashrate ir samazinājies par 20%.

Pēc Bendiksena aprēķiniem – vidējais maineris gūst labu peļņu, ja bitkoins turas virs 7400 $, taču, ja tas noslīd līdz 4500 $ un zemāk – tad vairums maineru strādā ar zaudējumiem. Tagad maineri joprojām iegūst bitkoinus, cerot, ka kurss drīz sāks atjaunoties. Tomēr, ja pirmā kriptovalūta nepieaugs līdz maijā paredzētajai atlīdzības samazināšanai uz pusi – tad daudzi maineri, kuri izmanto novecojušas iekārtas, pilnībā izbeigs darbību. Maineru jaudas samazinājums var izraisīt īslaicīgu bitkoina tīkla drošības līmeņa pazemināšanos un komisijas maksu pieaugumu.

Jāatzīmē, ka pūli Antpool un BTC ir zaudējuši līderpozīcijas bitkoina tīkla hasrate. 16. septembrī BTC.com atdeva pirmo vietu, kuru ieņēma pēdējos gados, Ķīnas pūlam Poolin, kura hashrate konkrētā brīdī bija 13 378,00 PH/c. Bet 2018. gada pirmajā pusē Bitmain maininga pūlu (ieskaitot BTC.com, AntPool un ViaBTC) hashrate pietuvojās bīstamajam 51% slieksnim, kas radīja nopietnas bažas par 51% uzbrukuma veikšanu.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top