Mainings

Ķīnā joprojām strādā bitkoina maineri

Maineri Ķīnā

Pēc Kembridžas alternatīvo finanšu centra datiem – pēc tam, kad pagājušajā gadā Ķīnā bitkoina mainingu aizliedza, liels skaits vietējo maineru atkal ir pieslēgušies tīklam.

Ķīna faktiski vēl arvien ieņem otro vietu bitkoina tīkla hashrate daļā ar 21,11%, pirmajā vietā atrodas ASV ar 27,69%.

Pirms 2021. gada septembrī valdība šo darbības veidu aizliedza – aptuveni pusi no pasaules bitkoina hashrate veidoja Ķīna.

Tas liecina, ka varam runāt par masveida aiziešanu un maineru, kuri turpināja strādāt, neskatoties uz aizliegumu, masveida atgriešanos – vai arī tie nepārtrauca savu darbību, slēpjot savu atrašanās vietu.

“Teorētiski maineri varēja apzināti maldināt, slēpjot savu atrašanās vietu, izmantojot virtuālos privātos tīklus (VPN), – atzīmē pētījuma autori, – Taču mēs uzskatām, ka praksē šī iespēja tikai mēreni ietekmē kopējās analīzes ticamību”.

 Pēc pētījuma grupas vadītāja Aleksandra Noimullera sacītā – nav skaidrs, cik ķīniešu maineru jūlijā un augustā faktiski tika atslēgti. Atsaucoties uz anonīmiem avotiem, CNBC decembrī ziņoja, ka 20% visu pasaules bitkoina maineru vēl joprojām atrodas Ķīnā.

Tomēr – pēc informācijas 2021. gada decembrī, bitkoina tīkla hashrate pasaules līderis ar 37,84% daļu bija Amerikas Savienotās Valstis.

Kanāda demonstrēja pretējus rādītājus. Neskatoties uz to, ka 2021. gada augustā hasrate valstī pieauga no 11,54 Ex/s līdz 12,15 Ex/s 2022. gada janvārī, Kanādas daļa faktiski samazinājās no 9,55% līdz 6,48%. Pētnieki šo faktu skaidroja ar paša tīkla straujo izaugsmi.

Par Ķīnas maineru populāru galamērķi kļuvusī Kazahstāna pēdējā laikā faktiski ir piespiedusi dažus šī biznesa operatorus pamest valsti. Šajā sakarā valsts daļa tirgū ir samazinājusies līdz 13,22% no 18,31% 2021. gada oktobrī.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top