Mainings

Maineri meklē lētu elektronerģiju Zviedrijā un Norvēģijā

Mainings Zviedrijā

Līdz šim maineriem vispopulārākais reģions Eiropā joprojām ir Islande. Tomēr elektroenerģijas izmaksas  Zviedrijā un Norvēģijā ir zemākas, kas tās padara pievilcīgākas mainingam.

Kilovatstundas izmaksas eiro Islandē ir 8 centi, Zviedrjā 6.5 centi, Norvēģijā 7.1centi, kaut arī vidējā cena Eiropā ir 11centi.

Zviedrijas kompānija Vattenfall [VATN.UL] un Norvēģijas Statkraft [STATKF.UL] ir dominējošās enerģētikas kompānijas savās valstīs. Un, lai gan jaudas nodrošināšana maineriem ir tikai neliela daļa no viņu pašreizējā biznesa, abas kompānijas tajā saskata lielas iespējas.

Saskaņā ar Morgan Stanley prognozēm šogad maineru elektrības patēriņš pieaugs līdz 130 teravatstundām, kas atbilst Argentīnas elektrības patēriņam vai prognozētajai visu pasaules elektromobiļu izmantošanai 2020. gadu vidū.

Kompānijas HIVE Blockchain Technologies (HIVE.V), kas janvārī sāka iegūt Ethereum Zviedrijā, Kanādas grupas direktors un līdzdibinātājs Olivier Roussy Newton paziņoja, ka viņi plāno palielināt ieguves jaudas no 17.4 līdz 26.8 megavatiem.

Maininga kompānija Bitfury martā Norvēģijā atklāja jaunu datu apstrādes centru 35 miljonu dolāru vērtībā. Kompānija pirks 350 gigavatstundas “tīrās” enerģijas no vietējā atjaunojamās enerģijas piegādātāja Helgeland Kraft [HKRAT.UL].

Ķīnas kompānija Bitmain, kas nesen izveidoja struktūrvienību Šveicē, arī pēta Zviedrijas un Norvēģijas potenciālu.

Ķīna veido apmēram 70 procentus no kriptovalūtu ieguves, bet Pekinā ir norūpējušies par apkārtējās vides piesārņošanu no ogļu enerģētikas, kas patlaban ir galvenais elektroenerģijas ieguves veids Ķīnā. Tas lika maininga kompānijām meklēt lētākus elektroenerģijas avotus citā vietā.

Norvēģijā hidroenerģija veido vairāk nekā 99% no elektroenerģijas ražošanas, bet Zviedrijā tā veido aptuveni 40 procentus.

“Šis reģions ir “tīrās” enerģijas paradīze“  – paziņoja Bill Tai, Bitfury direktoru padomes loceklis.

Taču PwC blockchain speciālists Alex de Vries ir teicis, ka maininga potenciāls nav ilglaicīgs:

“Ja maineri turpinās patērēt enerģiju kā pašreiz, tad kriptovalūtas kļūs nestabilas. Tieši tāpēc enerģētikas kompānijām tā var būt iespēja tikai īstermiņa perspektīvā”.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top