Visas ziņas

Maininga iekārtu zādzības vadonim ir piemērots cietumsods

Maininga iekārtu zādzības vadonim ir piemērots cietumsods

Īslandes tiesa izskatīja lietu par kriptovalūtas iekārtu zādzību

Kā ziņo CCN.com: Apzsūdzētajiem 2018. gadā veiktās  maininga iekārtu zādzības lietā tika piespriesti dažādi ieslodzījuma termiņi, vadoties pēc to iesaistības pakāpes . Vainīgie bija iesaistīti vairāk nekā trīs miljonu vērtu kriptovalūtas ieguves iekārtu nozagšanā.

Noziedziniekiem ir piemērots cietumsods Īslandes cietumā

Noziedzinieku grupas vadonim Sindri Stefansonam apcietinājumā būs jāpavada visgarākais termiņš – četrus ar pusi gadus. Kopumā kriptovalūtas ieguves iekārtu zādzībā tika apsūdzēti septiņi cilvēki. Nozagto iekārtu vērtība bija aptuveni 800,000 dolāru, kuri vēl nav atgūti, taču, domājams, ka tās atrodas Ķīnā.
Kriptovalūtas iekārtu zādzības notika trīs nedēļu laikā, sākot no 2018. gada 5. decembra. Stefansons plašāk kļuva pazīstams pēc izbēgšanas no Īslandes cietuma. Noziedzinieks, bēgot no ieslodzījuma, devās ar lidmašīnu uz Stokholmu, savukārt tālāk ar prāmi un vilcienu uz Vāciju, taču  tika aizturēts Amsterdamā, kur viņš bija ieguvis starptautiska bēgļa statusu.
Amsterdamā viņš sniedza interviju New York Times, kurā norādīja, ka nožēlo savu izbēgšanu no cietuma. Viņš apgalvoja, ka vēlētos atgriezties Īslandes cietumā, jo Amsterdamā viņš tiekot pazemots un viņa dzīvība ir apdraudēta.

Īslandes sāgai ir pienākušas beigas

Stefansons jau iepriekš tika apsūdzēts dažādos noziegumos, taču par kriptovalūtas ieguves iekārtu zādzību viņam tika piespriesti četri ar pusi gadu ieslodzījums cietumā. Tiesa piesprieda divi ar pusi gadus lielu cietumsodu arī Matiasam Kārslonam par ielaušanos datu centrā.
Noziegumā līdzvainīgajam Logi Hlainsonam tika piemērots 20 mēnešu cietumsods par nozieguma plānošanu un gatavošanos tam, savukārt Staņislavs Kārlsons un Viktors Ingi Jonasons cietumā pavadīs vienu ar pusi gadu.
Vēl divi noziegumā iesaistītie saņems mazāka apmēra sodus. Ivaram Gailfasonam ir piemērots 15 mēnešu sods, no kuriem 12 mēneši ir nosacīts sods, un Kjartanam Sveinarsonam, kurš bija vainojams saziņā ar diviem citiem noziegumā iesaistītajiem, tika piemērots sešu mēnešu cietuma sods.
Noziedziniekiem būs ne tikai jāizcieš piemērotie sodi, bet arī jāmaksā kompensāciju kompānijai Advania, kurai nolaupīja aptuveni 272, 000 dolāru lielu naudas summu.
Neskatoties uz plaši zināmajām paveiktajām kriptovalūtas iekārtu zādzībām, pašlaik Īslande joprojām ir lielākais bitkoinu ieguves centrs, jo tajā ir pieejama lēta elektroenerģija, kas tiek ģenerēta no apjomīga ģeotermālā enerģijas avota.

Maininga oāzes: kur visizdevīgāk iegūt kriptovalūtu

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top