Mainings

Maininga oāzes: kur visizdevīgāk iegūt kriptovalūtu

Nevienam nav noslēpums, ka Ķīna iegūst lauvas tiesu (60%) visu bitkoinu, bet valdība ieguves kompānijām liek sprunguļus riteņos. Un tās sākušas apsvērt alternatīvas, kādu ir pietiekami daudz.
Pastāv desmits valstu, kas ir gluži kā radītas kriptovalūtas ieguvei. Un atsevišķi reģioni, tādi, kā Sičuaņas kalnu province Ķīnā, kur arī sev mājvietu atradušas ķīniešu superfermas. Labi vēl tas, ka reģionā cauru gadu ir zema temperatūra un piedevām lēta elektroenerģija (vismaz pagaidām).

Par maininga centriem varētu kļūt arī tādas valstis, kā Kanāda, noslēpumainā Islande, Krievija un pat Gruzija. Kas tajās ir tik īpašs?

Krievija

Krievija ir slavena ar lētu elektroenerģiju. Turklāt atšķirībā no Ķīnas, tās ražošana nenodara tik lielu kaitējumu ekoloģijai, jo kā avoti tiek izmantotas gāze, ūdens un kodoldegviela. Oglēm ražošanā nav īpaša loma (tikai 18%).

Krievijas kriptovalūtu un blockchain asociācija (KKBA) veica pētījumu, ar kuru saskaņā visizdevīgāk mainingot ir Krasnojarskas novadā, pateicoties ne tikai valstī vienām no zemākajām elektrības izmaksām, bet arī optimāliem telekomunikāciju un loģistikas infrastruktūru parametriem. Tomēr lielu fermu tur gandrīz nav.

Kremlis iepriekš pat solīja maineriem subsīdijas par “pārpalikuma” elektroenerģiju, ko var piegādāt uz Krievijas Sibīrijas, Urālu un Eiropas apgabaliem. Patlaban ģenerējamo jaudu pārpalikums KF ir vienāds ar 20 GW. Un tas, kā atzīmē viens no prezidenta padomniekiem Dmitrijs Mariničevs, palīdzēs Krievijai “sasniegt savu daļu pasaules kriptovalūtu mainingā līdz 30%”. Ja tā vēlēsies varas iestādes.

Kanāda

Ziemeļamerika un Kanāda – gards kumosiņš maineriem. Kā ziņo Patriks Grejs, kriptoieguves kompānijas HashChain Technology vadītājs:

“Ziemeļamerika ir lieliski piemērota mainingam lētās elektroenerģijas, zemo temperatūru un ātrgaitas interneta dēļ”.

Mainerus piesaista arī Kvebeka, kur radīti paši labvēlīgākie apstākļi. Kompānijai Hydro Quebec ir īpašs piedāvājums datu centriem, kuriem kWh izmaksā 0,0248 dolāru, arī maineriem (0,0394 dolāru par kWh). Tas ir par 50-75% mazāk nekā pārējos Ziemeļamerikas reģionos. Un kompānijai ir tik daudz pasūtījumu, ka pat reklāma nav vajadzīga.

Islande

“Vikingu zeme” var kļūt par īstu paradīzi maineriem. Aukstais klimats palīdz samazināt telpu dzesēšanas izmaksas, bet lētā ģeotermālā enerģija lieliski apmierina fermu vajadzības. Un tikai atjaunojamas enerģijas izmantošanas iespēja palīdzēs arī mazināt negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi.

Tādas priekšrocības jau ir piesaistījušas kompāniju, kas piedāvā pakalpojumus mākoņa mainingam, Genesis Mining. Nesen tā Islandē pabeidza Ethereum ieguves fermas būvniecību.

Starp citu, interesants paradokss: tikai bitkoina un Ethereum ieguvei visā pasaulē tiek patērēts vairāk elektroenerģijas, nekā patērē pati Islande.

Gruzija

Gruzijā ir mazi nodokļi un elektrības izmaksas (kWh maksā 0,08 dolāru), kas šo valsti padara par perspektīvu ieguves ziņā.

Viens no pašiem veiksmīgākajiem spēlētājiem pasaules bitkoinu ieguves tirgū – kompānija BitFury. Tiek uzskatīts, ka tai ir izdevies iegūt vairāk nekā 600 tūkstošus bitkoinu ar ļoti, ļoti izdevīgiem nosacījumiem. BitFury nemaksā nodokli par 18 ha zemes gabalu Gruzijas galvaspilsētā, kā arī maksā PVN 18% apmērā, jo sniedz pakalpojumus ārvalstu klientiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top