Visas ziņas

Maininga pūls BYLT uzbrucis MOAC. Kas notiks ar tīklu?

Janvāris beidzies tikpat jautri, kā sācies. Atgādinām – 7. janvārī hakeri veica 51 procenta uzbrukumu Ethereum Classic tīklam. Komandas pārstāvji neapstiprināja problēmu esamību, bet tikai ieteica biržām un pūliem palielināt apstiprinājumu skaitu. Situācija nišā nav mainījusies – tagad par upuri kļuvis MOAC. Galvenais pārsteigums bija uzbrucēja personība. Tas izrādījās nevis hakeris, bet pazīstams maininga pūls.

Vakar pūla 2Miners komanda konstatēja traucējumus tīkla MOAC darbībā. No malas tie šķietami bija parasts 51 procenta uzbrukums. Ļaunprāšu darbību rezultātā notika blockchain split (sadalīšana), bet daļa atrasto bloku pārvērtās nepareizos. Paskatieties uz redžektu pārpilnību.

Maininga pūls BYLT uzbrucis MOAC

 

Kas nav kārtībā MOAC

Situācijas analīze palīdzēja atklāt vainīgo – tas izrādījās pūls BYLT.GQ. Platformai nav pati svarīgākā loma tīkla MOAC dzīvē – šobrīd tai ir apmēram 5 procenti tīkla hashrate.

Tomēr nezināmu iemeslu dēļ pūls centās manipulēt ar MOAC tīklu. Pūla īpašnieki atslēdza savi nodi no tīkla pārējās daļas, bet pēc tam “ielēja” lielu hashrate savā pūlā – apmēram 600 GH/s.

Pieslēdzot BYLT.CQ nodi atpakaļ pārējam MOAC tīklam, publiskā ķēdīte kļuva nepareiza, jo bija īsāka. Rezultātā visi pūli saņēma redžektus, bet bloki tika uzbrucējam. Starp citu – te tie uzbrukuma laikā.

Tagad tīkls darbojas normāli

Kāds bija iemesls tādām darbībām – nav zināms. Iespējams – mērķis bija veikt dubultos izdevumus un nopelnīt naudu. Nevar izslēgt arī citus variantus. Taču, lai kāda arī nebūtu atbilde – tas nav attaisnojami.

Tamlīdzīga uzvedība no publiska pūla puses ir nepieļaujama. Katram maininga pūlam ir jārūpējas par tīkla stabilitāti, monētām un normāliem maineru darba apstākļiem. Bet, ja platforma uzdrošinās spert tādu soli – tad tā ne tikai ļaunprātīgi izmanto varu, bet arī grauj kripto kopienas uzticību.

Tīkla tīšas destabilizācijas fakts – neprofesionālisma demonstrēšana. Pat ja situācija ir kāda eksperimenta rezultāts – BYLT īpašnieki nav pelnījuši otro iespēju.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top