Mainings

Prognoze. Maininga videokaršu cenas jūlijā samazināsies vel

Videokaršu cena krīt

Jūlijā varētu gaidīt turpmāku videokaršu cenu samazinājumu pasaules mērogā. Eksperti to saista galvenokārt ar intereses mazināšanos par mainingu. Cits faktors – tirgus pārsātinātība ar lētām detaļām – tādēļ ražotāji nesteidzas ražot jaunus modeļus. Tā lielākā videokaršu ražotāja Nvidia vadītājs šī gada jūnijā paziņoja, ka kompānija neizlaidīs jaunus modeļus “ilgā laika periodā”.

Vasaras sākumā tika ziņots, ka viens no Nvidia Āzijas partneriem atdevis atpakaļ kompānijai 300 000 videokaršu. Radušos inventarizācijas grūtību dēļ Nvidia nolēma nesākt jaunas līnijas ražošanu līdz neizpārdos iekārtu krājumus, no kuriem daļa izgatavota jau pirms diviem gadiem.

Kompānijas pārstāvji atzīmēja, ka intereses samazināšanās par mainingu un videokaršu cenu kritums būs īpaši pamanāms pēc 2018. gada trešā ceturkšņa.

Arī Krievijā vērojams zināms intereses kritums par privāto mainingu. “Komersant” – atsaucoties uz bezmaksas sludinājumu servisa “Jula” datiem – izanalizējis 2018. gada otrā ceturkšņa rādītājus noskaidrojot, ka, salīdzinot ar iepriekšējo periodu, maininga iekārtu pieprasījums ir būtiski samazinājies: aprīlī – jūnijā fiziskās personas šo aparatūru iegādājās par trešdaļu mazāk nekā janvārī – martā.

Iekārtu cena samazinājusies atbilstoši pieprasījumam: gatavu maininga fermu, videokaršu un mātesplašu vidējā cena kritusies par 40%. Pārdoto ASIC AntMiner agregātu skaits otrajā ceturksnī samazinājās divkārt – vidējā cena kritās no 126 000 līdz 65 000 rubļiem.

Meklēšanas vaicājumu statistika arī norāda uz intereses par mainingu samazināšanos: otrajā ceturksnī lietotāji videokartes meklēja pusotras reizes retāk nekā pirmajā, interese par fermām mazinājās divas reizes, bet ASIC AntMiner publika meklēja 1,7 reizes mazāk aktīvi. Paralēli samazinājās arī piedāvājumu līmenis: otrajā ceturksnī sludinājumu skaits par maininga iekārtu pārdošanu samazinājās 2,3 reizes – salīdzinot ar analogiem pirmā ceturkšņa rādītājiem.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top