Mainings

Mainings mājas apstakļos Krievijā var kļūt ekonomiski neizdevīgs

Krievijā var tikt pieņemta sociāla elektrības patēriņa norma, kuru pārsniedzot, krasi pieaugs enerģijas izmaksas. Tas sacīts Enerģētikas ministrijas un Ekonomikas ministrijas projektā, kuru jau apstiprinājis vicepremjers Dmitrijs Kozaks.

Valdība plānoja ieviest sociālo normu jau 2013. gadā – tad tika piedāvāts mēnesī vienam cilvēkam piešķirt 50-190 kilovatstundas. No 2014. gada jaunajiem noteikumiem bija jābūt spēkā visā valstī – tomēr reformu vispirms atlika, bet pēc tam vispār no tās atteicās. Pašreizējais variants paredz cilvēkam 300 kilovatstundas mēnesī par samazinātu tarifu, vairāk kā 300 kilovatstundas – par paaugstinātu, un pārsniedzot 500 kilovatstundas.

No atvieglotām kategorijām pazudīs dārzu kooperatīvi, saimnieciskās būves, garāžu kooperatīvi un reliģiskās iestādes – norādīts dokumentā.

Saskaņā ar Nataļjas Prohorovas no analītiskās aģentūras AKPA teikto – vidēji 2 cilvēku mājsaimniecība mēnesī patērē 220 kilovatstundas elektroenerģijas. Tas nozīmē, ka likumā noteiktajā normā varēs iekļauties vairākums mājsaimniecību – piebilst viņa.

Federālās pretmonopolisma aģentūras (FPA) vadītāja vietnieks Vitālijs Koroļovs piekrīt tādam novērtējumam – pēc viņa teiktā – vidēji uz vienu cilvēku sanāk aptuveni 89 kilovatstundas, kaut gan dažos reģionos šis rādītājs ir daudz augstāks. Piemēram, līdz 225 kilovatstundām Irkutskas apgabalā.

Ja valdība pieņems likumprojektu par sociālās normas ieviešanu elektrībai, tad Krievijā mainingam mājas apstakļos, visticamāk, pienāks beigas. Nebūs izdevīgi iegūt monētas ar paaugstinātiem tarifiem – īpaši ņemot vērā neseno ETH ieguves rādītāju samazināšanos. Krievijas maineriem atliek vien cerēt, ka šo iniciatīvu sagaida tāds pats liktenis, kāds bija 2013. gada priekšlikumam.

Mainings mājas apstakļos Krievijā var kļūt ekonomiski neizdevīgs

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top