Bez tēmas

Ethereum Classic komanda dos iespēju mainot ETC kriptovalūtu arī ar 3 GB videokartēm

Projektam Ethereum Classic 2020. gada augusts bija visai sarežģīts. Kriptovalūtas tīkls kļuva par 51% uzbrukuma upuri – turklāt vairākkārt.

Izstrādātāji reaģēja uz problēmu un viens no tās risinājuma variantiem ir DAG faila samazināšana, kas ETC mainingā ļaus izmantot pat vecas 3 GB videokartes.

Kas notiks ar Ethereum Classic

Sākotnēji problēmu rašanās un regulāru 51% uzbrukumu veikšanas iemesls bija maininga algoritms. Ethereum Classic gadījumā tas ir Ethash. Ethereum Classic ir samērā neliels hashrate un krāpniekiem pietiek iznomāt salīdzinoši nelielu skaitļošanas jaudu un veikt uzbrukumu.

Pārbaudījām aktuālos datus: uzbrukums Ethereum Classic tīkla uzbrukumam stunda izmaksās 3934 dolārus. Uzskatāmībai var parādīt datus par Ethereum, uzbrukumam tad vajadzēs vismaz  280 tūkstošus.

51% uzbrukuma izmaksas

Proti, uzbrukt tīklam nav grūti un nav dārgi – tādēļ arī ir uzbrukumi. Attiecīgi – esošo problēmu var atrisināt, palielinot hashrate un maineru skaitu.

DAG faila lielums Ethereum Classic

Ethash maininga algoritms izmanto tā dēvēto DAG failu – datu bloku, kas tiek lejupielādēts videokartes atmiņā, ieslēdzot maineri. Tālāk videokartes izvēlas risinājumus blokiem, nodrošina tīkla darbību un maineris saņem atlīdzību. DAG faila lielums aug par 8 megabaitiem ik pēc 30 tūkstošiem bloku. Attiecīgi – laika gaitā videokartes vairs netiek galā ar konkrētu kriptovalūtu ieguvi, jo tām ir fiksēts atmiņas apjoms.

2020. gada februārī Antminer E3 pārstāja mainot Ethereum Classic. Pēc dažām dienām izstrādātājs Bitmain laida klajā atjauninājumu, kas ļāva ASIC mainerim turpināt ETC ieguvi.

Ethereum Classic DAG fails ir 3,95 GB. Tas nozīmē, ka drīz arī 4GB videokartes vairs netiks galā ar ETC – tāpēc tīkla hashrate samazināsies, bet hakeriem būs vēl vienkāršāk veikt uzbrukumus ETC tīklam.

Ethereum Classic

Izstrādātāji izdarīja neparastu gājienu. Viņi samazinās DAG faila lielumu, tādēļ ETC mainingam derēs pat 3 GB videokartes, kas nevarēja strādāt ar Ethereum Classic.

Lēmumu pieņēma ETC Core komandas izstrādātāji nesenās sazvanīšanās laikā.

Par sarunas rezultātiem projekta pārstāvji pirms pāris dienām atgādināja Twitter.

Šajā gadījumā par augošā DAG faila problēmas risinājumu atbild ECIP-1099. Tieši šī izstrādātāju priekšlikuma aktivizēšana arī samazinās DAG lielumu. Šeit attiecīgais citāts no dokumenta.

DAG sākotnējais uzdevums bija nodrošināties pret ASIC maineriem un novērst hashrate centralizāciju, kas, savukārt, arī nodrošinātu objektīvu un taisnīgu monētu sadali starp maineriem. Pašreiz izstrādājamo ASIC maineru modeļi  spēj sacensties ar mūsdienu videokartēm un turklāt būt energoefektīvāki.

DAG izdevās izlīdzināt videokaršu un ASIC maineru konkurētspēju.  ASIC maineru dominance tika apstādināta. Tomēr sākotnējie DAG faila parametri izrādījās pārāk agresīvi – kā rezultātā novecoja videokartes, kuras maineri joprojām plaši izmanto.

Proti – izstrādātāji atzina, ka pašreizējie DAG faila pieauguma tempi ir pārāk strauji. Tāpēc viņi nolēma samazināt faila lielumu un tādējādi ļauj mainot Ethereum Classic pat ar 3 GB videokartēm. Tas palielinās kriptovalūtas tīkla hashrate un padarīs to aizsargātāku no iespējamiem 51 procenta uzbrukumiem.

Pašreizējā periodā ar numuru 372 DAG faila lielums ir 3,91 GB. 4GB videokartes noveco, taču tās joprojām nodrošina būtisku kriptovalūtu hashrate daļu. Inovācijas aktivizēšana samazinās DAG faila lielumu no 3,94 līdz 2,47 GB. Ņemot vērā faila lieluma pieauguma samazināšanos, 4 GB atmiņas videokartes kalpos pat vairāk nekā trīs gadus.

ETC Mainings

DAG faila samazināšanas galīgais bloks vēl nav izvēlēts, taču drīz to labos. Kā norādīts dokumentācijā – ECIP-1099 pārskatīšana beidzas 2. oktobrī. Sanāk, ka atbildi par precīzu datumu mēs saņemsim pavisam drīz – tādēļ būs jāsagaida izstrādātāju kārtējā sazvanīšanās.

Tagad apkoposim rezultātus un uzsvērsim, cik svarīgi Ethereum Classic ir samazināt DAG faila lielumu. Turklāt gan tīklam, gan arī kopienai.

  • Mazāks DAG fails ļaus mainot ETC ar videokartēm, sākot no 3 GB, un kartes ar 4 GB darbosies vēl vairākus gadus. Attiecīgi – tīkls iegūs papildu mainerus un hashrate, un tātad –51 procenta uzbrukumu  hakeriem būs jāiztērē vairāk resursu. Varbūt tas viņus apturēs.
  • Vecāku videokaršu īpašnieki varēs nopelnīt. Tas ir labi, jo ir diezgan riskanti mainot jaunos mazpazīstamos projektos to nestabilitātes dēļ. Taču šeit problēmu būs daudz mazāk – galu galā Ethereum Classic noteikti nepārstās pastāvēs pēc mēneša. Proti – tas ir pluss maineriem.

Atsevišķi atzīmēsim, ka ETC mainings ir diezgan ienesīgs. Kriptovalūta regulāri atrodas augšgalā. Arī tagad tā ir visizdevīgākā ienākumu ziņā.

Ethereum Classic ir samazināt DAG faila lielumu

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top