Visas ziņas

Noskaidroti mākslīgā intelekta olimpiādes uzvarētāji

Noskaidroti mākslīgā intelekta olimpiādes uzvarētāji

9.aprīlī tiešsaistē norisinājās pirmā mākslīgā intelekta olimpiāde, kurā bija aicināti piedalīties 12. klašu skolēni no visas Latvijas. Izvērtējot uzdevumu rezultātus, tika noskaidroti uzvarētāji. Olimpiādē piedalījās 23 skolēni, kuri lēma pārbaudīt savas zināšanas un prasmes mākslīgajā intelektā (turmpāk MI). Olimpiādes uzdevumi tika sagatavoti par tēmām – informātika, matemātika un dziļā mašīnmācīšanās (deep learning).

Ar 165 punktu skaitu 1.vietu izcīnija Krišjānis Mārtiņš Aliks no Valmieras Valsts ģimnāzijas, 2.vieta – Andris Dalbiņš no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas (104 punkti), savukārt 3.vietu guva Eduards Pļaviņš no Rīgas Valsts 2.ģimnāzijas (100 punkti).

Kā stāsta Digitālo inovāciju parka vadītāja un viena no olimpiādes organizatorēm Agate Ambulte: “Šogad lielu interesi raisīja Digitālo inovāciju parka rīkotā ikgadējā tehnoloģiju iedvesmas konference jauniešiem “IT Diena Liepājā”. Par šī gada konferences tēmu tika izvēlēta “Mākslīgais intelekts”, jo tieši mākslīgais intelekts ir mums apkārt daudz kur, taču par to zinām maz. Lai transformrētu domāšanu no lietotāja uz izstrādāju, ir nepieciešams jau tagad skaidrot šīs nozares nozīmi un iespējas. Konferences ietvaros jaunieši uzzināja par karjeras un izglītības iespējām mākslīgā intelekta nozarē Latvijā. Ar pieredzi, zināšanām un vērtīgām atziņām dalījās dažadu uzņēmumu un organizāciju pārstāvji, kas ikdienā strādā ar mākslīgo intelektu, kā arī vadošais MI pasniedzējs Latvijā – Ēvalds Urtāns. Redzot lielo atsaucību par IT dienu Liepājā un jauniešu interesi par šo tēmu, loģisks turpinājums tam likās – izaicināt prasmes”.

Pēc konferences “IT Dienas Liepājā”, kopā ar IT uzņēmumiem tika rīkota mākslīgā intelekta olimpiāde. Lai jaunieši varētu veiksmīgāk sagatavoties un uzzināt vairāk par uzdevumu realizēšanas piegājieniem, kā arī noskaidrot ko jaunu par MI izstrādi, Ēvalds Urtāns sniedza konsultāciju dalībniekiem, kas bija pieteikušies olimpiādei.

Skolēni olimpiādē risināja uzdevumus matemātikas un MI disciplīnās. Uzdevumu sarežģītība un specifika izaicināja jauniešu radošumu, loģisko un analītisko domāšanu. “Kas bija interesanti tieši rezultātu izvērtēšanā – jau 12.klasē jaunieši ir spējīgi veidot MI algoritmus un risinājumus. Priecē tas, ka jaunieši apgūst modernas IT prasmes un izaicina savas spējas!” stāsta Agate Ambulte.

Jauniešu interesi un vēlmi izglītoties tehnoloģiju nozarē atbalsta arī vairāki IT uzņēmumi, kas ikdienā attīsta MI risinājumus. Motivējošas balvas mākslīgā intelekta apguvei uzvarētājiem piešķirs uzņēmumi – Accenture Lattvia, Giraffe360, ASYA. Šie uzņēmumi rada risinājumus lietu internetam jeb mākoņdatošanai, industrijai 4.0, kā arī MI pielietojumiem.

Arī lielākā augstskola Kurzemē – Liepājas Universitāte aktīvi iesaistās IT nozares aktivitātēs un veicina jauniešu interesi un izglītošanu tehnoloģiju jomā. Liepājas Universitāte jau šobrīd strādā pie tā, lai interesentiem ir iespēja apgūt zināšanas un prasmes par mākslīgo intelektu padziļināti. Nesen akreditētā bakalaura studiju programma “Viedās tehnoloģijas” mācīs izstrādāt, konstruēt un apkalpot gudras ierīces un gūt zināšanas par to, kā pārvaldīt inovāciju tehnoloģijas.

Digitālo inovāciju parks regulāri rīko aktivitātes un pasākumus, skaidrojot un informējot par IT un tehnoloģiju nozares iespējām Liepāja un Latvijā, kā arī veicina sabiedrības interesi par IT karjeras veidošanu. Sadarbībā ar IT uzņēmumiem un organizācijām tiek aktīvi veicināta tehnoloģiju

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top