Tehnoloģijas

Mākslīgā intelekta pieaugošā ietekme

Mākslīgā intelekta pieaugošā ietekme

Pixabay

ECOM21 | Asya veiksmes stāsts pielietojot mākslīgā intelekta sniegtās iespējas

2021. gadā digitālās tehnoloģijas radījušas neparastas datu iegūšanas un apstrādes iespējas. Informācijas organizācija vairs nav problēma — tās pamatā ir digitālo datu sagatavošana un jebkuras informācijas pārveidošana datos, izmantojot visus pieejamos līdzekļus.

Uzņēmuma Deloitte veiktā aptauja “Izaugsme visuresoša MI ērā” parādīja, ka, ieviešot MI, uzņēmuma vadītājiem ir divi galvenie mērķi: padarīt procesus efektīvākus un uzlabot esošos produktus. Galvenā uzlabojumu joma parasti ir IT infrastruktūra, galvenokārt anomālijas, atkārtotu uzturēšanas uzdevumu automatizēšana vai atbalsta komandu darba vadība.

Lielākie MI attīstības sniegtie ieguvumi sagaidāmi četrās jomās: ražošana, vairumtirdzniecība un mazumtirdzniecība, finanšu pakalpojumi un profesionālie pakalpojumi. Bet kas tad ir mākslīgais intelekts?

Mākslīgais intelekts radīts, iedvesmojoties no cilvēka intelekta, un tas ļauj mašīnām mācīties pašām no sevis — pirms dažiem gadiem MI vairāk ierobežoja cilvēka prāta spēks un datorsistēmas veica uzdevumus, pielietojot dziļas zināšanas un precizitāti, kas iegūta, mācoties (informācijas ieguve), izdarot spriedumus (izmantojot noteikumus, lai izdarītu secinājumus) un pielietojot paškorekciju. Laiks iet, un patlaban MI tiek izmantots arvien vairāk, turklāt izpratne par tā iespējām pieaug ik dienu.

ECOM21 ir viena no lielākajām starptautiskajām konferencēm Baltijā, kurā uzmanība tiek pievērsta MI, finanšu tehnoloģijām, e-komercijai un jaunuzņēmumiem. Ik gadu tā pulcē ļaudis no vairāk nekā 50 valstīm un dažādus nozares speciālistus, kas dalās savās zināšanās tīklojoties.

2020. gada pavasarī uzņēmums Asya piedalījās ECOM21 jaunuzņēmumu seminārā, kur par to tika izrādīta liela interese un saņemtas pozitīvas atsauksmes. Pasākums uzņēmumam bija nozīmīgs pagrieziena punkts — tā komanda ieguva vērtīgus kontaktus, kā arī saņēma 250 000 EUR lielu investīciju no cita ECOM21 dalībnieka.

ECOM21 konferencē iegūtie kontakti ļāva Asya produktiem sasniegt jaunas MI virsotnes. Gada laikā uzņēmums optimizēja pārdošanu un ražošanas procesus, izmantojot Emotions API, kā arī VoiceID un FaceID API.

Precīzāk — MI papildina esošos produktus ar intelektu, panākot neticami augstu precizitāti. Izmantojot pašas jaunākās tehnoloģijas, Asya var analizēt audio un video zvanus, saprast emocijas, ko darbinieki piedzīvo, atbildot klientiem, analizēt darbinieku stresa līmeni, saņemtās uzmanības daudzumu un līmeni, kādā darbinieki iesaistās saziņā ar klientiem — tas veicinājis darījumu skaita pieaugumu par 15% procentiem, vispārējo uzņēmējdarbības rādītāju pieaugumu par 10% un par 30% ātrāku klientu apkalpošanu. Turklāt Asya patlaban sadarbojas ar vienu no lielākajiem mikrofonu ražotājiem Baltijā, izstrādājot trokšņu samazināšanas API — tehnoloģiju, kas, izmantojot MI, spēj reālā laikā noņemt fona trokšņus. Modelis spēs izdzēst tādus trokšņus kā tastatūras taustiņu klaboņa, satiksmes trokšņi, bērna raudas un citas mehāniskas skaņas, kas būs ļoti noderīgi, pārvarot attālinātā darba izaicinājumus.

Cik ilgs ir viens gads? 365 dienas. Attiecībā pret cilvēka mūžu tas nav ilgs laiks. Tomēr no uzņēmējdarbības perspektīvas viens gads ir 365 iespējas ietekmēt uzņēmējdarbības rezultātus. Asya dibinātāji ir pilnvērtīgi izmantojuši šo laiku, un viņu uzņēmējdarbības izaugsme ir iespaidīga. ECOM21 ir platforma, kurā mācīties, dalīties zināšanās un tīklot, lai atrastu labākos partnerus un risinājumus uzņēmējdarbības attīstības veicināšanai. Nepalaidiet garām iespēju iepazīties ar Asya veiksmes stāstu un uzzināt daudz ko citu konferencē ECOM21, kas notiks 2021. gada 12. novembrī, Rīgā. Konferences laikā vadošo uzņēmumu, piemēram, Alibaba, Veriff, Lietuvas banka, Delfi Group, Nordigen u. c., sniegtajās prezentācijās varēsiet iegūt jaunas zināšanas MI, finanšu tehnoloģiju, e-komercijas un jaunuzņēmumu jomā. Savukārt vakara tīklošanās pasākumā varēsiet paust arī savu viedokli un nodibināt jaunus kontaktus. Iegūstiet plašāku informāciju, sekojot jaunumiem ECOM21 tīmekļa vietnē un sociālajos tīklos, un esat pirmais, kas saņems informāciju par iepriekšpārdošanā pieejamajām biļetēm.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Lasītākas ziņas

To Top