Visas ziņas

Mākslīgais intelekts viedtālrunī – profesionālam foto vairs nevajag fotoaparātu

Mākslīgais intelekts viedtālrunī – profesionālam foto vairs nevajag fotoaparātu

Jaunākās paaudzes viedtālruņi ir izraisījuši revolūciju fotogrāfijā – kino cienīgus 8K video un profesionālus, studijas kvalitātes attēlus iespējams uzņemt ar viedtālruni. Viedtālruņos apvienotas ne tikai modernākās funkcijas, bet arī jaunākās mākslīgā intelekta tehnoloģijas. Vairs nebūs jāuztraucas par attēlu un video pēcapstrādi. Mākslīgais intelekts visu paveiks automātiski – sākot no labāko kadru atlases, beidzot ar atbilstošāko efektu pielāgošanu

Samsung” produktu treneris Aleksandrs Smirnovs dalās ar padomiem, kurām funkcijām būtu jāpievērš uzmanība, iegādājoties viedtālruni, lai sanāktu uzņemt profesionāla līmeņa attēlus un video:

Īstais (un vienīgais) kadrs

Single Take funkcija ļaus aizmirst par grūto izvēli starp simtiem gandrīz identisku fotoattēlu. Pateicoties mākslīgajam intelektam, viedtālrunis automātiski atlasīs labākos fotoattēlus, ņemot vērā kadrējumu un leņķi, kādā attēls uzņemts. Attēli, kuros cilvēkiem ir aizvērtas acis vai izplūdušas sejas aprises, netiks iekļauti. Viedtālrunis spēj atpazīt arī attēlā redzamos objektus un pielāgot saturam atbilstošākos iestatījumus. Piemēram, vējā plandošie mati un citas smalkas detaļas saglabās asumu un krāsu, izmantojot Studio, High-key mono, Low-key mono vai jebkuru citu efektu, kas rūpīgi pielāgosies katram attēlam. Portrait mode vai Live Focus funkcija nolasīs attēlu pēc 3D metodes un saglabās tajā dabīgo dziļumu. Pēc attēla uzņemšanas nebūs nepieciešams to apstrādāt un uzlabot ar attēla rediģēšanas programmām – viedtālrunis to paveiks automātiski.

Nakts noslēpumainība romantiskā kadrā

Elpu aizraujošu pavasara pievakari vai romantiskas vakariņas sveču gaismā ir iespējams iemūžināt jaunā kvalitātē. Bright Night sensors ļaus aizmirst par graudainiem, miglainiem un tumšiem kadriem. Fotografēšanas brīdī kamera vienlaicīgi fiksēs attēlu dažādos ekspozīcijas līmeņos, liekot tos vienu virs otra, lai iegūtu labāko attēla kvalitāti. Viedtālrunis veiks automātisku fotogrāfijas pēcapstrādi, samazinot tās graudainumu un uzlabojot attēla nianses. Uzņemot fotogrāfijas dažādos ekspozīcijas līmeņos, attēls saglabās dabā reāli redzamās gaismu spēles, krītošās ēnas vai spilgtāk apgaismotos leņķus. Savukārt, pieklusinātās gaismas šarms radīs romantisku noskaņu.

108 megapikseļu izšķirtspēja

Jaudīgākie viedtālruņi piedāvā 108 megapikseļu izšķirtspēju, tāpēc kvalitāte saglabāsies arī tad, ja fotografējamais objekts tiks pietuvināts. Atkarībā no apstākļiem, ar viedtālruni iespējams tvert līdz pat 24 kadriem dažādos ekspozīcijas līmeņos. Kamera spēj noteikt gaismas un tumsas kontrastu, tādēļ attēls būs skaidrs. Ja viedtālrunim ir īpaši platā lēca (12MP), iespējams būs uzņemt arī mākslinieciskus un īpaši tuvus jeb makro fotoattēlus. Piemēram, iemūžinot puķes, varēsi pietuvināt attēlu un izpētīt katru ziedlapiņu, saglabājot detalizētās krāsu pārejas un faktūras.

Foto vai video? Abi!

Svarīgos brīžos vairs nav jāizšķiras starp fotogrāfijas uzņemšanu un filmēšanu. Piemēram, uzņemot 15 sekunžu garu video, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G filmēšanas laikā automātiski uzņems līdz 10 fotogrāfijām sekundē. Beidzot filmēšanu, viedtālrunis automātiski atlasīs labākās fotogrāfijas un 4 video izgriezumus. Kameras 8K izšķirtspēja ļaus no video eksportēt attēlus, nezaudējot to kvalitāti.

Nestandarta videoklipi dažādos režīmos

Detalizēta video apstrāde dažādos režīmos aizņemtu vairākas stundas, taču tehnoloģijas, kas ietvertas viedtālruņu kamerās, garantēs filmas cienīgus efektus un piedāvās pēcapstrādes iespējas. Pateicoties īpaši jaudīgam attēla stabilizatoram, ierakstot 60 kadrus sekundē, tiek panākts līdzsvarots un vienmērīgs video efekts, kas efektīvi iemūžinās pat visjautrākās rotaļas un notikumus kustībā.

Tāpat viedtālruņos pieejamie video režīmi ļaus uzņemt paātrinātus vai palēninātus video momentus, radot dramatisku efektu, atlasīs labākos izgriezumus no visa klipa un izveidos īsu apkopojumu, kā arī sapludinās līdz pat 24 stundu ilgu time-lapse video.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top