Valūtas

Malta vairs nav “blokķēdes sala”

Malta 2020

Foto: Micaela Parente/Unsplash

Digitālās ekonomikas pētījumu centra (Digital Economy Think Tank) priekšsēdētājs Kearons Bruno paziņojis, ka Malta vairs nav “blokķēdes sala” – valdība iecerējusi koncentrēties uz digitālās ekonomikas attīstību.

Kearons Bruno uzskata, ka nav vērts ieciklēties uz dalītā reģistra tehnoloģijas attīstību. Daudz izdevīgāk un efektīvāk ir izmantot kompleksu pieeju digitālās ekonomikas attīstībā un ņemt vērā visus tehnoloģiju attīstības aspektus. Jāatzīmē, ka Maltas pētījumu centrs tika izveidots 2020. gada jūnijā. Tā sastāvā ietilpst spēļu un finanšu industrijas pārstāvji un arī informācijas tehnoloģiju sfēras speciālisti.

2018. gadā Maltas bijušais premjerministrs Džozefs Muskats pozicionēja Maltu kā “blokķēdes centru”. Ar Muskata atbalstu Malta uzsāka projektu, kura ietvaros visus valstī izdotos diplomus un izglītības apliecības var uzglabāt blokķēdē. Vēlāk uz blokķēdi tika pārcelti arī nomas līgumi. Tomēr pēc tam, kad Muskats pagājušā gada beigās atkāpās politiskās krīzes dēļ, Malta vairs nekoncentrējās uz blokķēdes plašāku pielietojumu.

Cita pētījumu centra dalībniece – Beverlija Tonna (Beverly Tonna) atzīmēja, ka Maltas finanšu regulators (MFSA) ir izveidojis normatīvo “smilšu kasti” firmām, kas strādā fintech sfērā. Tas nozīmē, ka Malta novirzās no blokķēdes un kriptovalūtas, nodrošinot vairāk iespēju jaunuzņēmumiem, kas orientēti uz finanšu tehnoloģijām. Malta neatkāpjas no tā, kas iepriekš tika izdarīts blokķēdes jomā, un joprojām interesējas par virtuālajiem aktīviem.

Avots: Cointelegraph

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top