BitCoin

Kurš vainīgs manipulācijās ar bitkoina cenu?

 

Vakar bitkoina cena tikai vienā minūtē palielinājās par 300 dolāriem. Jāatzīmē, ka krasais lēciens sakrita ar lielākās kripto biržas BitMEX atslēgšanu plānveida tehniskajai apkopei. Manipulācijas ar kripto cenu centušies izprast Bitcoinist.

Visstraujākais bitkoina pieaugums

Kriptovalūtas cenas grafikā skaidri redzams, ka lielā zaļā svece sakritusi ar BitMEX atslēgšanu plānveida tehniskajai apkopei. Īslaicīgais biržas kritums ilga no 01:00 līdz 02:00 pēc UTC. Šajā stundā bitkoins strauji pakāpās līdz 6850 dolāriem, bet pēc tam tika koriģēts līdz 6680 dolāriem.

BitMEX oficiālajā Twitter kontā parādījās informācija par to, ka biržas komanda saskārusies ar problēmām, kas saistītas ar ieeju vietnē, bet tirdzniecības platformai tika veikts DDoS uzbrukums.

Iepriekš šajā mēnesī fjūčeru kontraktu izpilde Ķīnas biržā OKEx izrausīja trauksmi pēc tam, kad maiņas punkta vadība paziņoja par manipulācijām tieši pirms to aizvēršanas datuma. Kontraktu piespiedu likvidācija par summu aptuveni 416 miljonu dolāru apmērā sakrita ar bitkoina 500 dolāru vērtības zaudējumu dažu stundu laikā.

Aizdomīgā apstākļu sakritība jau tika apspriesta Twitter. Uzņēmējs un agrīns botkoinu investors Alisters Milns uzskatīja, ka BitMEX atslēgšana tika izdarīta speciāli, lai likvidētu milzīgo īso pozīciju (šortu) skaitu ar bitkoinu.

Ekonomists Alekss Krjūgers atzīmēja, ka šodienas incidents samazina ETF apstiprināšanas izredzes līdz nullei.

Straujais bitkoina lēciens par septiņiem procentiem vēlreiz pierāda, ka ETF apstiprināšanas iespējamība kriptovalūtām tiecas uz nulli. Pat ja te nav manipulāciju (kas ir ļoti apšaubāms), nesenie notikumi pierādīja BitMEX svarīgumu. Biržas kritums ar 40 procentiem no  aktīva  dienas apgrozījuma izraisīs visa tirgus destabilizāciju.

Ir arī labas ziņas. Pēkšņais pieaugums izsita kriptovalūtu no kanāla, kurā tā tika tirgota veselu nedēļu. Septiņas dienas bitkoina cena atradās diapazonā no 6100 līdz 6450 dolāriem.

Atgādinām, ka pirms tam vispamanāmākā šīs vasaras cenu kustība bija īstermiņa rallijs jūlija vidū. Tad bitkoins īsā laikā pieauga virs 8000 dolāriem, bet tā arī nevarēja noturēt dažus galvenos atbalsta līmeņus.

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top