Visas ziņas

Manipulācijās ar kriptovalūtu kursiem Tether nav galvenais vaininieks

 

Ethereum līdzdibinātājs un ConsenSys Inc. vadītājs Džozefs LjubinsEthereum līdzdibinātājs un ConsenSys Inc. vadītājs Džozefs Ljubins paziņojis, ka apšauba dolāram piesaistītās monētas Tether ietekmi uz bitkoina un citu kriptovalūtu vērtību. Pēc viņa teiktā – manipulācijas ar kursiem, ja tādas bija, ir saistītas ar citiem iemesliem.

Pamatojoties uz ConsenSys pētījumu saistībā ar Tether, var secināt, ka monēta patiešām ir nodrošināta ar dolāru 1 pret 1 – kā to tika paziņojuši tās izstrādātāji. Pēc Ljubina teiktā – manipulācijas ar kriptovalūtu kursiem diezin vai ir saistītas ar monētu – iemesls monētu vērtības svārstībām pērnā gada beigās bija lielo spēlētāju darbības.

Es neesmu pārliecināts, ka manipulācijas ar tirgu ir tieši saistītas ar Tether, ja tādas vispār bija. To iemesls bija kripto biržu regulējuma trūkums, kas ļāva lielajiem spēlētājiem darīt to, ko tie vēlas. Kopienai ir jātiecas izstrādāt darbības noteikumus centralizētām tirdzniecības platformām.

Tether izstrādātājus vairākkārt apsūdzēja manipulēšanā ar bitkoina un Ethereum cenām. Jūnijā Teksasas universitātes profesori Džons Grifins un Amins Šams noskaidroja, ka treideri izmantojuši tokenus mākslīgai bitkoina cenas uzpūšanai 2017. gadā.

Iepriekš Džozefs Ljubins paziņoja, ka kriptovalūtu tirgus kopš 2009. gada ir piedzīvojis jau sešus burbuļus, no kuriem katrs bijis saistīts ar atsevišķas monētas rekordlielu pieaugumu. Kad tie plīsa – tas bija šoks tirgum, bet vienmēr izraisīja jaunu izaugsmes fāzi.

Par iespējamo vainīgo manipulācijās ar bitkoina cenu diez vai varēsim nosaukt vienu cilvēku vai organizāciju. Spēlētāju ir daudz, bet kurš no visiem ir ietekmīgākais?

 

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top