Visas ziņas

Marks Zakerbergs: Facebook neaktivizēs Libra bez regulatoru apstiprinājuma

Marks Zakerbergs: Facebook neaktivizēs Libra bez regulatoru apstiprinājuma
Facebook izpilddirektors (CEO) Marks Zakerbergs apliecinājis savas kompānijas gatavību izstāties no tās dibinātās Asociācijas Libra, ja projekts tiks priekšlaikus uzsākts bez nepieciešamajiem regulējošiem apstiprinājumiem. Viņš to paziņojis, uzstājoties ASV Kongresā.

“Domāju, ka mums nāksies pamest asociāciju. Ja es jutīšu, ka Facebook nevar tajā piedalīties, tad Facebook nepiedalīsies. Es cerēšu, ka asociācija ieklausīsies mūsu ieteikumos. Ja mēs nesaņemsim apstiprinājumu, kas mums nepieciešams, lai turpinātu, un asociācija nolems turpināt bez mums – mēs nonāksim tādā situācijā, ka vairs nevarēsim būt asociācijas daļa”, – atbildēja Zakerbergs.

Atbildot uz jautājumu par to, kāpēc, viņaprāt, no asociācijas sastāva ir nolēmušas izstāties Visa, Mastercard, PayPal un eBay – Zakerbergs paziņoja: “Tas ir riskants projekts”.
Viņš arī apsolīja novērst iespēju anonīmi izmantot maku Calibra, tomēr nedeva tādas garantijas saistībā ar pašu digitālo valūtu Libra.

“Mēs redzam daudzas kriptovalūtas. Mēs mēģinām izveidot drošu, aizsargātu un regulējamu alternatīvu. Būdama liela kompānija – mēs neveidosim kaut ko neregulējamu vai decentralizētu. Es nevaru runāt par visu asociāciju, bet apsolu jums Facebook vārdā”, – viņš teica.

Mēneša sākumā kļuva zināms, ka Zakerbergu bija uzaicinājusi ASV Kongresa Finanšu pakalpojumu komiteja liecību sniegšanai saistībā ar viņa kompānijas izstrādāto kriptovalūtu projektu Libra.
Atzīmēsim, ka Facebook ir gatava izmantot stablecoin savas maksājumu sistēmas palaišanai. Kompānija faktiski tiecas izveidot globālu maksājumu tīklu, kuru varēs izmantot vairāki kriptovalūtu projekti.
ASV finanšu ministrs Stīvens Mnučins uzskata, ka projekts Libra vēl nav “nobriedis” juridiskā ziņā. Tāpēc, viņaprāt, daudzas kompānijas no tā izstājās.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top