Tehnoloģijas

Īlons Masks: Marsa iekarošanas procesā “var nomirt daudzi cilvēki”

Marsa apgūšana

Īlons Masks intervijā ar “X Prize Foundation” vadītāju Pīteru Diamandisu pieskārās jautājumam par Marsa iekarojumam. Pēc kompānijas “SpaceX” vadītāja teiktā, ir noprotams, ka sākotnējā Sarkanās planētas iekarošanas posmā, visticamāk, daudzi cilvēki nomirs.

„Ja godīgi, sākumā daudzi cilvēki var nomirt. Tas būs ļoti grūti, jūs zināt. Mēs nevienu nepiespiežam, mēs pieņemam tikai brīvprātīgos, ”sacīja Masks. Tā ir diezgan acīmredzama lieta, jo starpplanētu lidojumā un turpmākajā Sarkanās planētas kolonizācijā ir pārāk daudz nezināmā, un varbūtība, ka kaut kas neies tā, kā vēlētos, ir ļoti liela. Tāpēc brīvprātīgajiem būtu jāzina, ka lidojums uz Marsu būs “bīstams” un “neērts”. “Tas ir ilgais ceļojums, un jūs, iespējams, vairs neatgriezīsieties dzīvi, bet tas ir lielisks piedzīvojums, un tā būs lieliska pieredze,” teica Masks.

Atgādinām, ka “SpaceX’’ gatavojas nosūtīt cilvēkus uz Marsu līdz 2030. gadam, bet, pēc Maska teiktā, lidojums var notikt daudz ātrāk – jau 2026. gadā. 2024. gadā “SpaceX” kosmosa kuģim ir jānogādā NASA astronauti uz Mēness, kur paredzēts izveidot stacionāru bāzi.

Click to comment

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Lasītākas ziņas

To Top